BitcoinHaberlerKripto Para

Joe Biden, Rusya’nın Saldırılarına Karşı Acil Durum İlan Etti! Kararda Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar da Yer Aldı!

ABD'nin Rusya'ya yönelik tedbirlerinde kripto paralar da yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri bir süredir Rusya’nın seçimlere müdahalesine ilişkin iddiaları tartışıyor. Özelikle Trump’ın seçimi kazandığı bir önceki başkanlık seçiminde Rusya’nın seçimlere doğrudan hile karıştırdığı iddia ediliyordu.

ABD Başkanı Joe Biden tarafından bugün yayınlanan bir kararnamede “Rusya’nın özgür ve demokratik seçimleri ve demokratik kurumların hizmetlerini yürütmesini baltaladığı tespit ettik” denilerek bir dizi yaptırım açıklandı.

Biden tarafından Rusya tarafından gelebilecek siber saldırılara ve diğer tehditlere yönelik acil durum ilan edildi.

ABD hükümeti Rusya’nın seçimlere müdahale ve diğer saldırılarında işbirlikçilere ödemenin kripto para birimleri ile yapıldığını iddia ediyordu. Bu nedenle yaptırım kararları arasında kripto paralara ilişkin de bir bölümde yer aldı.

Buna göre;

“İşbu belge ile şunları emrediyorum:

Amerika Birleşik Devletleri’ne giren veya aşağıdaki şahısların herhangi bir Amerika Birleşik Devletleri şahsiyetinin mülkiyetinde veya kontrolünde olan tüm mülk ve menfaatleri bloke edilir ve aşağıdaki durumlarda devredilemez, ödenemez, ihraç edilemez, geri çekilemez veya başka bir şekilde ele alınamaz:

…..

(ii) Rusya Federasyonu Hükümeti adına veya doğrudan veya dolaylı olarak aşağıdakilerden herhangi biri için sorumlu veya suç ortağı olmak veya doğrudan veya dolaylı olarak dahil olmak veya girişimde bulunmak :

(G) dijital para birimleri veya varlıkları veya fiziksel varlıkların kullanımı dahil olmak üzere herhangi bir Amerika Birleşik Devletleri yaptırımını atlatmak için aldatıcı veya yapılandırılmış işlemler veya işlemler;”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu