blank
BitcoinEkonomiHaberler

Joe Biden’ın Açıklamaları Sonrası Risk İştahı Arttı! Bitcoin (BTC) Yeniden 54.000$’ın Üzerine Çıktı!

ABD'deki haber akışı risk iştahını yükseltti.

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’ın hafta içerisinde başta Çin ve Kuzey Kore olmak üzere diğer ülkelere yönelik açıklamaları sonrası artan gerilim, ABD borsalarında dalgalı bir seyir izlenmesine neden oldu.

Gün içerisinde yataya yakın hareketler sergileyen Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq’ın kapanışa kısa süre kala %1.5 lara kadar yükseldiğini takip ettik.

Şüphesiz bu hareketlilik risk iştahını yükselten bir haber akışı sonrası geldi.

ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşlarında Biden’ın Çin’e yönelik sert açıklamalarda bulunması ve geçtiğimiz hafta Putin’e “katil” demesi yeni bir gerilimin fitili mi ateşleniyor sorularını gündeme getirmişti.

Bu gerilim ortamında tedirgin şekilde ticaret yapmaya çalışan yatırımcılar bugün Biden kanadından gelen bir açıklama ile kısmen rahatladı.

Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin’i ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’i Nisan ayında ev sahipliği yapacağı iklim zirvesine davet ettiğini söyledi.

Küresel gerilimin ortasında gelen bu davet piyasalar tarafından bir yumuşama belirtisi olarak algılandı ve bu da endekslere yansıdı. Endekslerdeki rahatlama ve risk iştahının yükselmesiyle birlikte Bitcoin’de 54270$ seviyelerine kadar yükseldi.

Bugün yatırımcıların risk iştahını yükselten farklı haberler de mevcuttu. ABD’deki aşı gelişmelerinin iyiye gitmesi memnuniyetle karşılandı.

Eyaletlerde aşı yapılacak kişilere ilişkin yaş limitinin kaldırılması kısa sürede birçok insanın aşılanacağı ve pandeminin etkilerinin daha erken ortadan kalacağı yönünde bir beklenti oluşturdu. Bunun yanı sıra Fed, bankalar üzerindeki temettü limitini kaldırdığını açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 Yorum

  1. Mobil uygulamaya yeni haber yayınlandığında bildirimle gelmesi gibi bir özellik eklerseniz süper olur

  2. Diğer siteleri çok bilmem ancak bir iki site takip ettim sizden önce genelde analiz paylaşıyorlar ama siz böyle piyasaların geneli ile ilgili haber paylaşıyorsunuz genelde ben bundan çok memnunum elinize emeğinize sağlık


Başa dön tuşu