HaberlerKripto ParaMonero

John McAfee’ye Göre Bu Kripto Paralar Güvenli Liman

McAfee, yatırımcıları yaklaşmakta olan hiperenflasyona karşı uyardı.

Her hareketiyle gündem konusu olan, McAfee antivürüs sistemlerinin kurucusu John McAfee, kriz anında kripto paraların güvenli liman olabileceğine inanıyor. McAfee’ye göre tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs, büyük ekonomik krizi de beraberinde getirdi. Şimdi dünyayı bir hiperenflasyon bekliyor.

Ünlü iş adamına göre yatırımcıları söz konusu krizden kurtaracak tek güvenli liman gizlilik odaklı kripto para birimleri. McAfee’ye göre Monero, Safex ve Apollo gibi kripto değerler, yatırımcıları düzlüğe çıkarabilecek yegane kripto para birimlerinin önde gelenleri arasında.

Bunların yanı sıra her fırsatta dile getirdiği gibi coronavirüsün etkilerinin abartıldığını bu son tweetinde de dolaylı yoldan ifade eden ve dünyanın birçok ülkesinde uygulanmakta olan karantinaların devamı halinde global ekonominin çok büyük kayıplara uğrayacağının altını çizen McAfee, herkesin yaklaşmakta olan hiperenflasyona hazırlıklı olması gerektiğini dile getirdi.

McAfee, daha önceki açıklamalarında da coronavirüsün aşırı abartıldığını ifade etmiş ve bu yorumuyla çok fazla tepkiyle karşılaşmıştı.

Aslında McAfee’nin de işaret ettiği karantina uygulamalarının uzaması ve hükumetlerin peşi sıra açıkladığı mali düzenleme ve politikalar küresel ekonomi açısından tedirgin edici boyutlara ulaştı. Öyle ki hükumetler tarafından ödenen paraların Zimbabve ve Venezuela gibi ülkelerde yaşanan yüksek enflasyonlara neden olabileceğinden endişe ediliyor.

Gizlilik Odaklı Kripto Paralar

Bilindiği gibi gizlilik odaklı kripto paralar bir süredir hükumetlerin gündeminde yer alıyor çünkü bu tür paralarla gerçekleştirilen işlemlerin miktarı ve kimlerce gerçekleştirildiği takip ve tespit edilemiyor. Tabii bu durumda suç çetelerinin gözdesi haline geliyor ve birçok yasa dışı işlem için de biçilmiş kaftan oluyorlar. Sırf bu özelliklerinden dolayı önde gelen birçok kripto para borsası bu tür kripto değerleri delist etme yoluna gidiyor. Gizlilik odaklı kripto değerler arasında en çok bilinenleri ise Monero (XMR), Dash (DASH), Komodo (KMD), Zcash (ZEC), Verge (XVG), Grin (GRIN), ZClassic (ZCL) ve Beam (BEAM).

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu