BitcoinHaberler

JP Morgan 2022 Anketi: Yatırımcıların Yıl Sonu Bitcoin Hedefi Ne?

2022 yılı sonunda Bitcoin'in fiyatı ne olacak?

2021 yılında 100.000$ hedefine ulaşamayan Bitcoin’de gözler 2022’ye çevrildi. Bazı uzmanlar ABD’den gelebilecek faiz artırımı haberlerinin kripto para rallisinin önünü keseceğini düşünse de, bazıları büyük bir çöküş beklemiyor.

2020 ve 2021’de artan kurumsal yatırımcı ilgisi, Bitcoin’in volatilitesini eskiye nazaran oldukça düşürdü. Öyle ki, günler ve haftalar boyu fiyatın belirli bir aralıkta hareket ettiğini görüyoruz. Bitcoin’in eski volatilitesini seven yatırımcılar için can sıkıcı olan bu durum, sektörün olgunlaşmaya başladığının en büyük göstergesi.

Bu durum “artık eskisi gibi çok sert boğalar veya çok sert ayılar görmeyebiliriz” tezini güçlendiriyor.

ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan  müşterilerine Bitcoin’e dair beklentilerini sordu.

Ankete katılan müşterilerin büyük bir çoğunluğu 2022 yıl sonu beklentisinin 60.000$’ın üzerinde olduğunu belirtti.

Ankete göre sadece %2’lik bir kesim fiyatın 10.000$’ın altına inebileceğini düşünüyor. 2022’nin sonunda 100.000$ ve üzeri bir fiyatlama bekleyen kişilerin sayısı da sadece %5’te sınırlı kaldı.

Kaynak: Bloomberg

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu