BitcoinHaberler

JP Morgan, Bitcoin Madencisi Compass Mining’in Hesaplarını Askıya Aldı!

Jack Dorsey, Compass Mining kullanacağım dedi, JP Morgan şirketin hesaplarını kapattı.

Piyasa değeri bakımında dünyanın en değerli bankası olan JPMorgan Chase, Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining’in hesaplarını askıya alarak tüm hesap faaliyetlerini durdurdu.

Compass mining CEO’su Whit Gibbs, JPMorgan Chase’nin bu hareketi karşısında twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Bu hamle geleceği değiştirecek dijital para birimi Bitcoin’i desteklemek için üzerimize düşeni yaptığımızı gösteriyor. O yüzden lütfen yolumuzdan çekilin.

Gibbs, daha sonraki paylaşımlarında şirketin ticari faaliyetlerinin devam için JPMorgan Chase’e ihtiyaçları olmadığını belirterek:

Neyse ki şirket, finansmanını yalnızca tozlu bir kuruma emanet etmiyor, bu nedenle ticari faaliyetlerimiz her zamanki gibi devam ediyor

JPMorgan’ın bu hareketi, Compass Mining’i rahatsız etmiş gibi görünse de şirketin CEO’su Gibbs, Coinbase gibi şirketlerin ilk günlerinde banka hesaplarını güvence altına almasına yardımcı olan Silicon Valley Bank ile görüştüklerini de sözlerine ekledi.

JP Morgan’dan konuya ilişkin bir açıklama yapılmazken, şirketin hesaplarının askıya alınmasının nedeni şimdilik bilinmiyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey kısa süre önce Compass Mining aracılığıyla Bitcoin madenciliği yapacağını duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu