Kripto HaberleriAltcoinJP Morgan Ethereum (ETH) İçin Potansiyel Riskleri Sıraladı!

JP Morgan Ethereum (ETH) İçin Potansiyel Riskleri Sıraladı!

JP Morgan Ethereum Merge'e ilişkin potansiyel riskleri sıraladı.

Takip et

En büyük altcoin Ethereum (ETH) ağında beklenen Merge birleşmesi sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Ancak PoW sisteminden PoS sistemine geçişi öngören Merge konusunda sektörün uzman isimleri endişeli olduklarını belirtti.

ABD’li bankacılık devi JP Morgan, yayınladığı bir araştırma raporunda Merge sonrası ETH blok zincirinde gördüğü tüm potansiyel sorunları yazdı.

JP Morgan, bu sorunlardan ilki olarak Merge’den sonra ETH blok zincirinde başlatılan EthereumPoW adlı çatalın bazı borsalar ve platformlar tarafından desteklenmesini gösterdi.

Bankaya göre, Merge ve beraberinde başlatılan ETHPoW çatalı Ethereum topluluğu için iyi olmadı ve topluluğu bölebilir.

JP Morgan, ikinci sorun olarak Merge birleşmesinin ETH blok zincirinin daha az merkeziyetsiz hale gelmesine yol açması olduğunu gösterdi.

“Merge birleşmesi ETH blok zincirinin daha az merkeziyetsiz olmasına yol açtı. Çünkü ETH arzının büyük çoğunluğu belirli bir grubun elinde.”

“Ethererum Fiyatında Keskin Düşüş Var!”

Son olarak Ethereum fiyatını da değerlendiren JP Morgan, ETH fiyatında keskin bir düşüş olduğunu söyledi.

Raporda ETH düşüşüyle ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“ETH’deki bu düşüş muhtemelen, merkez bankalarının para politikasında daha şahin tavır sergilemesinin bir sonucu olarak riskli varlıkların zayıflık göstermesinden kaynaklanıyor.

Bununla birlikte düşüşte Merge’e özgü olarak yatırımcıların “söylentiyi al/haberi sat” yönündeki hareketleri de etkili oldu.”

15 Eylül’deki Merge birleşmesinden bu yana düşüş trendinde olan Ethereum son bir haftada %11 düşüş yaşadı. ETH yazım esnasında 1.299 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları