binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinJP Morgan Halving Sonrası Bitcoin Tahminini Açıkladı! İşte Şaşırtan O Tahmin!

JP Morgan Halving Sonrası Bitcoin Tahminini Açıkladı! İşte Şaşırtan O Tahmin!

JP Morgan analistleri Nisan ayındaki halving sonrasında Bitcoin'in 42.000 dolara düşmesini beklediklerini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin‘de 2022 “kripto kışında” kaybolan heyecanı yeniden alevlenirken 69.000 dolarlık ATH’yi kırmaya çok az kaldı.

Bu noktada piyasada genel olarak bir yükseliş havası hakimken JPMorgan analistlerinden BTC için düşüş tahmini geldi.

The Block’un haberine göre JP Morgan analistleri Nisan ayındaki halving sonrasında Bitcoin’in 42.000 dolara düşmesini beklediklerini söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri Çarşamba günkü bir raporda halving ve Bitcoin fiyatıyla ilgili şunları söyledi:

“Halving etkinliği Bitcoin madencilerinin ödüllerini blok başına 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşürecek.

Bu düşüş madencilerin kârlılığını olumsuz yönde etkileyecek ve daha yüksek Bitcoin üretim maliyetine yol açacak.

Halving madencilerin BTC üretim maliyeti fiyatını etkilediği için halving sonrasında fiyatın 42.000 dolar civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Zira Bitcoin üretim maliyeti ampirik olarak Bitcoin fiyatları için bir alt sınır görevi görüyor.

Tahmini üretim maliyeti aralığımızın merkezi noktası şu anda 26.500 dolar, bu da halving etkinliğinin ardından mekanik olarak ikiye katlanarak 53.000 dolara çıkacak.

Halving sonrasında ortalama elektrik maliyeti 0,05 $/kWh olarak baz alındığında, tahmini üretim maliyeti aralığının merkezi noktası da 42.000 dolara çıkacak.

Bu 42.000 dolarlık tahmin aynı zamanda Bitcoin yarılanmasının neden olduğu coşkunun Nisan ayından sonra azalmasıyla birlikte Bitcoin fiyatlarının da sürükleneceğini öngördüğümüz seviyedir.”

JP Morgan analistleri son olarak Bitcoin madencilik endüstrisinin daha da güçlenmesini beklediklerini belirterek halving sonrası daha büyük madencilerin hayatta kalmasının beklendiğini ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Btc 1 dolar olacak diyen morgan analistleri mi?…🤣btc 3k dolarken öyle diyorlardı geldiği yer belli🤣hatta 1 dolar olacak dediklerinden sonra ralli başladı ve 69k dolara kadar gitti işte🤣🤣bunlar ne derse tersidir….

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail