blank
BitcoinHaberler

JP Morgan Özel Müşterileri İçin Bitcoin (BTC) Fonu Başlatacak!

Bitcoin'deki kabullenme beklentilerin çok ötesine geçiyor.

Bitcoin’in 50.000$’ın üzerine çıkması yatırımcıları kısmen rahatlamışken, iyi haberler de gelmeye devam ediyor.

Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi ABD’li dev bankaların müşterileri için  Bitcoin fonu sunacaklarına ilişkin haberleri paylaşmıştık.

Bu konuda bir adımda JP Morgan’dan geldi. ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan banka, bu yılın yaz aylarında özel müşterilerine Bitcoin’e yatırım imkanı sunacak.

Coindesk’in kendi kaynaklarına dayandırdığı haberde, JP Morgan tarafından piyasaya sürülecek Bitcoin fonunun saklama sağlayıcı New York Digital Investment Group (NYDIG) olacak.

Jp Morgan CEO’su Jamie Dimon Bitcoin’e yönelik sert eleştirileri ile tanınıyor. Bitcoin’i açıkça dolandırıcılık olarak nitelendiren CEO’nun kendi kurumunun Bitcoin’e ilgi duyması ve bir yatırım fonu oluşturması kabullenmenin geldiği boyutu gösteriyor.

Jp Morgan’ın Bitcoin fonunu pasif bir gelir kaynağı olması beklenmiyor. Kaynaklar fonun aktif olarak yönetileceğini ifade ediyor.

Coindesk’in birden fazla kaynağa dayandırdığı bu haber için Jp Morgan kanadından bir açıklama gelmedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu