EthereumHaberlerKripto Para

JP Morgan’dan Ethereum Uyarısı Geldi!

JP Morgan analistleri Etherem'un DeFi hakimiyetinin azalabileceğini söyledi.

Wall Street devi JP Morgan analistleri yayınladıkları son rapor ile yatırımcıları Ethereum konusunda uyardı.

Bloomberg’in haberine göre JP Morgan Chase analistleri, son düzenledikleri raporda Ethereum’un DeFi alanındaki hakimiyetini kaybetme riski ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

JP Morgan, DeFi alanına giderek daha fazla rakibin geldiğini bunun da Ethereum’un hem DeFi pazar hakimiyetini hem de fiyatını olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi.

Chase analistleri, Ethereum bloklarının daha küçük ve daha kolay yönetilebilir bölümlere ayırılmasını içeren Ethereum 2.0 güncellemesinin muhtemelen 2023 yılında nihai aşamaya gelebileceğini ifade etti.

Bunun da Ethereum’un DeFi pazarındaki hakimiyetinin düşmeye devam edeceği anlamına geldiği belirtildi.

Zira Ethereum’un DeFi pazarında, 2021 yılının başlarında %100 olan hakimiyeti yıl sonuna kadar %70 seviyelerine kadar düştü.

Analistler Ethereum 2.0 güncellemesindeki gecikmeye bağlı olarak düşen DeFi hakimiyetinin Ethereum’un fiyatını da olumsuz yönde etkileyebileceğini değerlendirdi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler raporunda “Ethereum’un hakimiyeti hakkında iyimser görüş risk altında” diyerek ETH ağının hakimiyetini sürdürmesi için gerekli olan ölçeklendirmenin çok geç gelebileceğini dile getirdi.

Analistler son olarak endişeye kapılmak yerine Ethereum’un tahtını geri alması için Ethereum 2.0 lansmanının ilerletilmesi gerektiğini düşündüklerini yazdı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu