binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinJPMorgan Analistleri, Bitcoin'i 50.000 Doların Üstüne Taşıyan Asıl Olayı Açıkladı

JPMorgan Analistleri, Bitcoin’i 50.000 Doların Üstüne Taşıyan Asıl Olayı Açıkladı

JPMorgan'dan bir analist ekibi, Bitcoin fiyatının 50.000 doların üstüne tırmanmasını sağlayan olayı açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

JPMorgan analistlerine göre, kripto para fiyatlarındaki son artış, kurumsal yatırımcılar ya da piyasa temelleri yerine fevri kararlar alan bireysel tüccarlar tarafından yönlendiriliyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistlerinden oluşan bir ekip, “Hisse senetlerine benzer şekilde, kriptoya yönelik bireysel dürtünün Şubat ayında toparlandığını ve dolayısıyla bu ayki güçlü kripto piyasası rallisinden muhtemelen sorumlu olduğunu görüyoruz” diye yazdı.

Analistler, zincir üzerindeki kümülatif Bitcoin akışlarını analiz ederek, küçük ve büyük cüzdanlar arasında ayrım yaparak ve yeni spot Bitcoin ETF’lerine girişleri ayarlayarak bireysel yatırımcı dürtüsünü belirlediler. “Bu ayarlama gerekli çünkü bireysel yatırımcıların yeni spot BTC ETF’lerine kayan BTC varlıkları, son yatırımcı Bireysel olsa bile teknik olarak daha büyük kurumsal cüzdanlarda tutuluyor” diye eklediler.

İlgili Haber  Ethereum (ETH) Fiyatındaki Son Yükselişin Sebebi Belli Oldu

Analistlere göre bireysel yatırımcıların kriptoya olan ilgisinin bir başka göstergesi de yapay zeka tokenlerinin ve memecoinlerin artan popülerliği. Analistlere göre, bu tokenlerin genel kripto piyasası değeri içindeki payı Şubat ayında toparlandı.

Analistlere göre son dönemdeki bireysel yatırımcı hareketliliği yaklaşmakta olan üç ana kripto para katalizörüne bağlanabilir: Bitcoin yarılanması (halving) olayı, Ethereum ağının Dencun adı verilen bir sonraki büyük güncellemesi ve Mayıs ayında ABD’de spot Ethereum ETF’lerinin onaylanma ihtimali. Ancak analistler, ilk iki katalizörün “büyük ölçüde fiyatlandırıldığını”, Ethereum ETF’lerinin Mayıs ayında onaylanma şansının ise yalnızca %50 olduğunu yineledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail