Ana SayfaAnalizJPMorgan Bitcoin Fiyatının Önümüzdeki Dönem İçin Değerlendirmesini Yaptı!

JPMorgan Bitcoin Fiyatının Önümüzdeki Dönem İçin Değerlendirmesini Yaptı!

Takip et

JPMorgan’a göre, Bitcoin madencilerinin satış yapma ihtiyacı duyması coinin fiyatını bir süre daha baskılayabilir.

“BTC Madencilerinin Satışları, Fiyat Üzerinde Baskı Oluşturuyor”

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri paylaştıkları notta, toplam madencilerin yaklaşık %20’sini oluşturan halka açık madencilerin Mayıs ve Haziran aylarında likiditeyi artırmak, maliyetleri karşılamak ve muhtemelen kaldıraçları azaltmak için Bitcoin satışları yaptığını bildirdi.

Analistler ayrıca bu madencilerin, devam eden maliyetleri karşılamak için madencilik faaliyetlerinden elde ettikleri blok ödüllerinin daha büyük bir kısmını satmış olabileceklerini ve sermaye piyasalarına daha sınırlı erişimleri nedeniyle daha az kaldıraçlı olabileceklerini söylediler.

Analistler, yaptığı açıklamalarında şunları ekledi:

“Madencilerin devam eden maliyetlerini karşılamak ya da borçlarını azaltmak için Bitcoin’lerini elden çıkarmaları, kârlılıkları iyileşmezse 3. çeyrekte de devam edebilir. Bu elden çıkarma muhtemelen Mayıs ve Haziran aylarında fiyatlar üzerinde baskı yaşattı, ancak bu baskının devam etme riski var.”

İlgili Haber
JPMorgan 'Trilyonlarca Dolarlık' Yeni DeFi Girişiminin Duyurusunu Yaptı!

JPMorgan, Bitcoin Üzerindeki Baskının Nasıl Azalabileceğini de Açıkladı

FED’in faiz artımına başlaması ve ABD’de enflasyonun da yüksek kalmaya devam etmesiyle birlikte dünyanın en büyük kripto parası yılın başından bu yana %50’den fazla değer kaybetmişti.

Kripto para için sıkıntılar, Terra/Luna ekosisteminin erimesinin yanı sıra hedge fonu Three Arrows Capital ile ilgili endişelerle derinleşti.

JPMorgan buna ek olarak fiyat üzerindeki baskıyı hafifletebilecek de bir faktörden bahsetti.

Analistlere göre BTC üretim maliyetinin bu yılın başındaki 18.000-20.000 dolar seviyesinden bu ay 15.000 dolara kadar düşmesi baskıyı hafifletebilir.

Firma, bunun madencilik donanımının enerji verimliliğindeki iyileşmeyle ilgili olduğunu ve kârlılığı destekleyebileceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Luna da tüm borsalar müşterilerini satılar yüz ütü bıraktılar HIRSIZ lığa destek verdiler müşteri lerinin parası yok eti luna çaldı göz yumdular yatırım yapan KORKUYOR ARTIK

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları