Kripto HaberleriBitcoinJPMorgan, Bitcoin Tahminini Yeniledi: Uzun Ve Kısa Vade Hedefi Ne?

JPMorgan, Bitcoin Tahminini Yeniledi: Uzun Ve Kısa Vade Hedefi Ne?

Takip et

JPMorgan analistlerinin son dönem ayrıntılı fiyat tahminine göre Bitcoin’in uzun vadedeki hedefi yenilendi. Eğer lider kripto para biriminin volatilitesi düşerse ve kurumsal yatırımcılar altın yerine BTC’yi tercih ederlerse yeni hedef 146.000 dolar olabilir.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, Bitcoin’i yatırımcıların enflasyona karşı bir hedge olarak tercih etmeleri için altınla giderek daha fazla rekabet eden “kıt bir ürün” şeklinde tanımlıyorlar.

ABD’de son dönemde yükselen enflasyon oranı son 13 yılın en yüksek seviyesinde seyrederken ki genel olarak tüm dünyada durum aynı. Altının artık enflasyonla başa çıkmada yetersiz kaldığını belirten yetkililer, bu durumun Bitcoin’e olan ilgiyi artırdığını savunuyor. Panigirtzoglou’ya göre de yatırımcılar için Bitcoin altına önemli bir alternatif olarak tercih edilme potansiyeline sahip.

“Volatilite Keskin Düşerse Bitcoin Yatırımcısı Güvende Hisseder!”

146 bin doları görmek Bitcoin için uzun vadede mümkün görünüyor ancak bunun gerçekleşebilmesi BTC’nin volatilitesinin keskin şekilde düşmesine bağlı.

Ancak analistlere göre BTC’nin volatilitesi altının 4 ila 5 katı. Bu da sürdürülebilir bir fiyat artışının önünde önemli bir engel oluşturuyor. Çünkü analistlere göre zaten BTC’nin itibarı 64 bin doları görmesinin ardından 30 bin doların altına düşmesiyle kurumsal yatırımcılar arasında ciddi darbe almış durumda.

Öte yandan Bitcoin’in şu anki gidişatına göre asıl değerinin 35 bin dolar olması gerektiğini söyleyen JPMorgan analistleri, volatilitenin düşmesi halinde kısa vadeli hedefin 73.000 dolar civarında olabileceğini de belirtiyorlar. Bunun tersi olması durumunda ise 30 bin doların altına düşmek Bitcoin için olası hedefler arasında yer alıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları