coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaJPMorgan, Ripple-SEC Davasında Çıkan Son Kararı Yorumladı: "Coinbase Davasına Olumlu Yansıyabilir"

JPMorgan, Ripple-SEC Davasında Çıkan Son Kararı Yorumladı: “Coinbase Davasına Olumlu Yansıyabilir”

JPMorgan analistlerine göre, Ripple'ın SEC karşısında kazandığı son zafer Coinbase davasına olumlu yansıyabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC ile Ripple arasındaki davada, hakimin borsalardan yapılan XRP satışlarının menkul kıymet olmadığına hükmetmesinin ardından JPMorgan son durumu değerlendirdi.

JPMorgan analistleri tarafından hazırlanan bir rapora göre, yatırımcılar ve düzenleyiciler için daha fazla netlik ve güven sağladığı için kararın Coinbase ve bir bütün olarak kripto para endüstrisi için olumlu etkileri olabilir.

JPMorgan analistlerine göre, karar Coinbase için olumlu çünkü Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçen ay şirkete karşı açtığı davada menkul kıymet olduğunu iddia ettiği Coinbase’de aktif olarak işlem gören 13 tokene uygulanabilir.

İlgili Haber
Coinbase-SEC Davasında Yargıç, Coinbase Lehine Bir Konuşma Yaptı

Analistler, “Ripple davası devam ederse, SEC’in 13 tokenin menkul kıymet olduğunu ve Coinbase’in kayıtsız bir menkul kıymetler borsası olduğunu göstermesi daha zor görünecek ve böylece onu gelecekteki belirli lisanslama ve düzenleme gerekliliklerinden muaf tutacaktır” diye yazdı.

Analistlere göre, Ripple kararı Coinbase için aşağı yönlü riski azaltırken, şirket için önemli bir ilerleme sağlamıyor. Bunun nedeni Coinbase’in stake ve cüzdan ürünlerinin de SEC davasının bir parçası olması ve dolayısıyla “Coinbase’in henüz tamamen tehlikeden kurtulmamış gibi görünmesi”.

Öte yandan rapora göre genel olarak, JPMorgan analistleri “kripto ekosisteminde uzun vadede boğa eğilimini sürdürüyor”.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail