Ana SayfaBitcoinJustin Sun Tesla'nın Bitcoin Satışı Hakkında Konuştu! İyi Mi Kötü Mü?

Justin Sun Tesla’nın Bitcoin Satışı Hakkında Konuştu! İyi Mi Kötü Mü?

Takip et

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla dün bilançosunu ve geçtiğimiz çeyrekte sahip olduğu Bitcoin’lerin (BTC) %75’ini sattığını açıkladı.

Tesla BTC’lerini 936 milyon dolar karşılığında sattığını belirtti.

İlgili Haber
Son Dakika! Bitcoin'e Tesla Dumpı! Tesla Ne Kadar Bitcoin Sattı? İşte Satış Fiyatı!
İlgili Haber
Elon Musk Bitcoin Satışı Hakkında Konuştu! Tekrar Alacaklar Mı? Dogecoin Sattı Mı?

Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı açıklamada elindeki BTC’leri satılmasında Çin’deki Covid-19 pandemisine bağlı olarak kilitlenmeler konusundaki belirsizliğin etkili olduğunu söyledi.

Kripto para piyasasındaki bazı uzmanlar Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satmasının BTC fiyatına olumsuz yansıyacağını düşündüğünü belirtirken popüler kripto para birimi Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun farklı düşünüyor.

TRX kurucusu Justin Sun, Tesla’nın Bitcoin satmasının BTC yatırımcıları için harika bir haber olabileceğine inanıyor.

Twitter hesabından paylaşım yapan Sun, BTC yatırımcılarının artık endişelenmesine gerek olmadığını belirterek bunun BTC için harika bir haber olmasına üç neden gösterdi:

“Tesla’nın Bitcoin satması Bitcoin ve yatırımcıları için harika bir haber. Çünkü birinci olarak, uzun süredir piyasayı ve yatırımcıları rahatsız eden bir konu olan Tesla’nın BTC satıp satmadığı için piyasanın ve yatırımcıların endişelenmemize gerek yok.

İkincisi Tesla’nın yaklaşık 1 milyar dolar değerinde BTC satması, Bitcoin’in likiditesinin çok büyük ve güçlü olduğunu gösterdi.

Üçüncü olarak da Tesla’nın BTC’lerinin büyük çoğunluğunu satması elinde Bitcoin tutan şirketler için iyi bir örnektir.

Gelecekte daha büyük şirketlerin BTC satın alacağına inanıyoruz. Tebrikler Elon Musk!”

Tesla’nın Bitcoin’lerini satması, 24.000 doları aşan BTC fiyatında olumsuz bir baskı oluşturdu. Yazım esnasında CoinGecko verilerine göre 22.957 dolardan işlem gören BTC, son 24 saatte %2,5 düşüş yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları