binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinJustin Sun'ın Kurucusu Olduğu TRON İle SEC Arasındaki Anlaşmazlık Büyüyor! TRON'dan Karşı...

Justin Sun’ın Kurucusu Olduğu TRON İle SEC Arasındaki Anlaşmazlık Büyüyor! TRON’dan Karşı Hamle Geldi!

Tron ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında yasal savaş devam ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tron ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal savaş, Tron’un SEC’in yargı yetkisinin yabancı operasyonlarını kapsamadığını savunarak davanın reddedilmesi için bastırmasıyla tırmandı.

Tron SEC’in Yargı Yetkisine Meydan Okuyor, Davanın Düşürülmesini İstiyor

Katman-1 blok zinciri Tron’un arkasındaki kuruluş olan Tron Vakfı, cesur bir hamleyle New York federal mahkemesinde SEC davasını reddetmek için bir dilekçe verdi.

Tron, SEC’in ABD menkul kıymetler yasalarını ağırlıklı olarak yabancı faaliyetler üzerinde uygulama girişiminin “çok ileri” gittiğini iddia ediyor ve SEC’in “dünya çapında bir düzenleyici” olmadığını vurguluyor.

Geçtiğimiz Mart ayında açılan dava, diğerlerinin yanı sıra Tron’un kurucusu Justin Sun, Tron Vakfı ve BitTorrent Vakfı’na yönelik iddiaları içeriyor. SEC bu kişileri Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) tokenlerinin satışı yoluyla kayıtsız menkul kıymet arzları gerçekleştirmekle suçluyor.

İlgili Haber  Binance Eski CEO'su Changpeng Zhao, Üzerinde Çalıştığı Projeyle İlgili Daha Fazla Detay Açıkladı

Merkezi Singapur’da bulunan Tron, tokenlerin yalnızca yurtdışında satıldığını ve ABD’de ikamet edenlere pazarlanmadığını savunuyor.

Ayrıca Tron, SEC’in ABD merkezli platformlarda ikincil token satışlarının kayıtsız menkul kıymetler oluşturduğu iddiasına da karşı çıkıyor ve bu iddiayı “en iyi ihtimalle zayıf” olarak nitelendiriyor.

Tron ayrıca SEC’in manipülatif ticaret ve ünlülerin onayına ilişkin iddialarına da itiraz ederek, SEC’in suistimal veya tanımlanabilir herhangi bir mağdura ilişkin somut kanıt sunamadığını belirtiyor.

Ayrıca Tron, SEC’in davasını belirli olgusal iddialardan yoksun olduğu ve iddialarını desteklemek için genellemelere dayandığı için eleştiriyor.

Vakıf, SEC’in davasının, belirli konularda düzenleyici otoriteyi sınırlayan önemli sorular doktrini kapsamında reddedilmesi gerektiğini ileri sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail