binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizK33 Analistleri "Çılgın Çarşamba" Geliyor Dedi, Bitcoin ve Kripto Takipçilerini Yarın Bunlara...

K33 Analistleri “Çılgın Çarşamba” Geliyor Dedi, Bitcoin ve Kripto Takipçilerini Yarın Bunlara Hazır Olmaya Çağırdı

K33'ten kripto para analistleri, yarın Bitcoin ve piyasa için önemli bir gün yaşanacağını bildirdi. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) 66 bin dolara kadar gerileyerek kripto para likidasyonlarında 250 milyon doları tetikledi. Bu durum traderları FOMC ve TÜFE raporlarından oluşan bir ‘Çılgın Çarşamba’ için hazır hale getirdi.

K33 Research’e göre, FED’in faiz oranı tahminlerine ilişkin “nokta grafiği” ve Başkan Powell’ın ileriye dönük rehberliği, dijital varlık piyasası için bir sonraki adımın anahtarı olacak. Bu bilgilerin yarın açıklanması bekleniyor.

Bitcoin, son zamanlarda ekonomik verilere “oldukça duyarlı” olduğu için Çarşamba günü değişken bir seans geçirebilir. K33 Research tarafından bugün yapılan piyasa güncellemesinde belirtildiği üzere, BTC’nin ABD hisse senetleriyle olan 30 günlük korelasyonu 2022’den bu yana en yüksek seviyesine tırmanıyor.

İlgili Haber  Tether'dan (USDT), 1 Milyar Dolarlık Yatırım Açıklaması

K33 analistleri, “Hem Mayıs TÜFE verileri hem de FED’in faiz oranı kararının piyasayı hareketlendirmeye hazır olduğu çılgın bir makro-Çarşamba günü için sahne hazır” dedi.

Yatırımcılar, politika yapıcıların bu yıl için kaç faiz indirimi öngördüklerini görmek için Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) üyelerinin “nokta grafiği” olarak adlandırılan faiz oranı görünümünü yakından izleyecekler. Bu durum, son dönemdeki yapışkan enflasyon verileri ve daha yumuşak ekonomik veriler ışığında ortaya çıkıyor.

K33 Research, “FOMC nokta grafiği, Jerome Powell’ın basın toplantısı sırasında ileriye dönük yönlendirmenin yanı sıra, BTC piyasanın faiz oranı beklentilerine olan ilgisini yeniden canlandırdığından, muhtemelen en önemli fiyat tetikleyicileri olacaktır” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail