Bitcoin MadenciliğiHaberler

Kaçak Elektrik İle Kripto Para Madenciliği Yaptılar!

Yasadışı yollardan kripto para madenciliği yapmak giderek yaygınlaşıyor.

Ukrayna güvenlik servisi; Vinnytsia şehrinde kaçak elektrik kullanarak kripto para madenciliği yapılan devasa bir çiftlik tespit ettiklerini  duyurdu.

Yapılan açıklamada tespit edilen çiftliğin ülkede bugüne kadar tespit edilen en büyük yasadışı kripto para çiftliği olduğu belirtildi.

Yasadışı kripto çiftliğinin Kiev ve Vinnytsia’li madenciler tarafından oluşturulduğu ve ülkedeki yerel bir enerji şirketinin eski depolarından birinin kullanıldığı tespit edildi.

Çiftliğin yasa dışı olarak kullandığı elektriğin bölgede elektrik kesintilerine neden olacak kadar çok olduğu belirtildi.

Uzmanların yaptığı ön araştırmalara göre; yasa dışı elektrik kullanımının oluşturduğu zararın aylık 7 milyon Ukrayna Grivnası’na (yaklaşık 256.500 $)  ulaştığı belirtildi.

Kripto çiftliğinde yapılan aramada 3.800 oyun konsolu, 500’den fazla video kartı, 50 işlemci ve elektrik hırsızlığına ilişkin belgelere el konuldu.

Kolluk kuvvetleri suçlular hakkında cezai soruşturma başlatıldığını  söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Kuzeysarnic

Tüketim ücreti 256.500 dolar bile büyük gelirken asıl büyüklüğünü şöyle daha iyi ifade edebiliriz; 1 kwh = 0.0477 dolar Ukraynada, 1 kwh = 0.0816 Türkiye’de aradaki aradaki %60 lık fiyat farkı madenciliğinin Türkiye’de olsa 424.500 dolar eder 3 milyon 693 bin Türk lirası eder, bu kadar gideri olan bir dijital paranın getirisi ?? Hiç konuşmayalım bile


Başa dön tuşu