Haberler

Kadın Kullanıcıları Kripto Paralara Isındırma Adımları

Tüm kripto para sektörü ele alındığında kadın kullanıcıların yüzde 8'lik bir paya sahip olması, kadınları bu alana çekmek için markaları harekete geçmeye davet ediyor.

Kripto paralar artık her sektörde kullanılsa da bu alanda baskın kullanıcı rol hala erkeklerin elinde.

Kadınlar, kripto paralarla ilgili daha çekimser bir tavır çizseler de bu sektöre çok da yabancı değiller aslında. Nitekim bir süre önce kripto para birimleriyle ödeme kabul edeceğini açıklayan ünlü mücevher firması Noémie’nin müşterilerinin neredeyse tamamını kadın müşteriler oluşturuyor.

Bu da aslında kadın kullanıcıların doğru ürünlerle buluştuklarında kripto para kullanımına karşı olmadıklarını gösteriyor bir bakıma. İşte tam da bu noktada güzellik firmaları bu durumun farkına varmış olacaklar ki bir grup marka, kripto ödemelerini kabul etme noktasında harekete geçmiş görünüyor.

Bu anlamda bir ilk olmanın gururunu yaşayan güzellik markası Glamnetic, bir süre önce -BitPay ile kurdukları ortaklık sonrası- Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin’i (DOGE) ödeme aracı olarak kabul edeceklerini duyurdu.

Manyetik takma kirpik denince akla gelen ilk markalardan olan Glamnetic’in kripto paralara yönelik planı bundan 2 sene öncesine dayanıyor aslında.

Bir araştırma firmasının kripto para kullanımının cinsiyet üzerindeki dağılımına yönelik anket sonuçlarını gören şirket, 2019 yılında dünya genelindeki kadınların yalnızca %8’inin kripto paraları kullanma noktasında aktif oldukları bilgisinden sonra harekete geçme kararı aldı.

Glamnetic, bu anlamda ilk adımı atan şirket olsa da çok daha tanınmış markalar da bu konuda boş durmuyorlar.

Çevrimiçi Bitcoin ödül platformu Lolli; Ulta, Sephora, Glossier ve EM Cosmetics gibi önemli isimlerle çalışıyor. Lolli’nin kullanıcı kitlesinin %30’unu kadınların oluşturduğu düşünüldüğünde bu atılımın kripto paraların kadınlar tarafından kullanımını teşvik etmek anlamında önem arz ettiği yadsınamaz bir gerçek.

Söz konusu atılımın diğer kadın bakım ürünlerine de örnek olmasının sektördeki kadın kullanıcı oranını önemli ölçüde artırması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu