Kripto Para

Kanada, “Kripto Para Sektörünü Teşvik Yasasını” Hayata Geçirebilir!

Kanadalı parlamento üyesi Michelle Rempel Garner, kripto paraları teşvik etmek için bir yasa tasarısını meclise sunacak.

Kanada’da, kripto para sektörünün ülkede büyümesini teşvik edecek bir yasa tasarısı görüşülüyor.

Yasa tasarısını oluşturan parlamento üyesi, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Kanada, hızla büyüyen kripto endüstrisi sayesinde milyarlarca dolar yatırım alabilir. Bugün, Kanada tarihinde bir ilk olarak, bunu gerçekleştirmeyi amaçlayan bir yasa tasarısını sundum.”

Kanada’da Kripto Para Sektörünü Teşvik Edecek Yasa Tasarısı Sunuldu

Michelle Rempel Garner’ın sunduğu “Yasa Tasarısı C-249”, “Kripto Varlık Sektörünün Büyümesini Teşvik Etme Yasası” olarak da adlandırılabilecek.

Yasa tasarısı kapsamında Kanada Maliye Bakanlığı, “kripto para sektörünün gelişimini teşvik edecek bir ulusal altyapı hazırlamakla” yükümlü olacak. Buna ek olarak bakanlık, Bitcoin ve kripto sektöründe çalışan kişilere de danışacak.

“Kanadalı Yetkililer, Kripto Varlıklar Konusunda Uzmanlara Danışacak”

Garner, ülkedeki devlet yetkililerinin kripto varlıklar hakkında tartıştığını ve politikalar belirlediğini fakat bu yetkililerin kripto varlıkların ne olduğuna ve nasıl çalıştıklarına dair bilgisinin kısıtlı olduğunu, ekonomik büyüme için sahip oldukları potansiyelin farkında olmadıklarını söyledi.

Garner, düşüncelerini aktarmaya şöyle devam etti:

“Dünyada lider olabilmemiz için Kanada’nın kripto varlık uzmanlarına ve yatırımcılarına danışması gerekiyor. Bu uzmanlar bizlere hangi politikalara ihtiyaçları olduğunu, hangilerine ihtiyaçları olmadığını anlatmalı. Bu yasa tasarısı ile beraber kripto varlık uzmanlarının politika geliştirilmesi sırasında bizlere yardım ettiğinden emin olacağız.”

Yasa tasasının detaylarında, ülkenin Maliye Bakanlığı’nın üç yıl içerisinde bir kripto para teşviki altyapısı hazırlaması gerektiği yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu