binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKanada Menşeili TD Bank Kripto Para Alımını Yasakladı

Kanada Menşeili TD Bank Kripto Para Alımını Yasakladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kanada Menşeili TD Bank Kripto Para Alımını Yasakladı

2018’in son trendi olan dijital paraları yasaklamalarına, Kanada menşeili Toronto-Dominion bankası da (TD) katılmış oldu. The Globe and Mail gazetesinde çıkan bir habere göre banka yetkilileri, müşterilerine yolladıkları mailde kredi kartı ile dijital para alımını yasakladıklarını belirtti. Toronto-Dominion bankasının bu uygulaması ile Kanada’da dijital paralara karşı kısıtlama getiren ilk büyük çaplı banka oldu.

Banka temsilcileri konu ile ilgili global basına bir bildiri yayınladı. Temsil ettikleri bankanın, kendisini ve müşterilerini korumak amacı ile izledikleri güvenlik önlemlerini ve politikalarını düzenli olarak gözden geçireceklerini belirtti.

Yasaklamalar Piyasayı Ciddi Oranda Etkiliyor

Diğer yandan dijital paraları yasaklamak artık bankalar için yeni bir hobi haline gelmiş durumda… Yasaklamalar ilk Amerika Birleşik Devletleri bankalarıyla başladı. Citigroup, Bank of America ve JP Morgan Chase 3 Şubat 2018 tarihinde almış oldukları kararı tüm kamuoyuna bildirdiler. 5 şubatta ise İngiltere’nin en büyük bankası olan Lloyds Banking Group’da, kısıtlama getirdiklerini açıkladı. Sadece bir gün sonra Virgin Money bankasının İngiltere ve Güney Afrika şubeleri de yasaklamalara destek verdi.

Bitcoin bu dönemde ciddi bir düşüş trendine girmiş ve 5900 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Bunun yanı sıra The Globe and Mail gazetesinin bir diğer haberine göre Royal Bank of Canada’dan da yapılan açıklamalara yer verildi. Hem kredi kartı hem de debit ile dijital para satın alınmasına müsaade eden banka, kredi limitinin yüksek olan müşterilerinde ‘’ödeyebileceklerinden fazla borca girebilme’’ uyarısında bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail