Kripto HaberleriHaberlerKanada'dan Tepki Çeken Yeni Kripto Para Düzenleme Detayları Sızdırıldı! İşte Detaylar

Kanada’dan Tepki Çeken Yeni Kripto Para Düzenleme Detayları Sızdırıldı! İşte Detaylar

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kanada’nın genel piyasa düzenleyicisi Kanada Menkul Kıymetler İdarecileri (CSA), planlar hakkında bilgilendirilen iki kaynağa göre, bu ayın ilerleyen günlerinde ülkede faaliyet gösteren kripto para borsaları için gereklilikleri sıkılaştıracak.

CSA, kayıt öncesi taahhüt (PRU) rejimindeki güncellemeleri görüşmeyi reddetti, ancak “yakın gelecekte ek ayrıntılar yayınlayacağını” söyledi.

SEC halihazırda kripto şirketlerine yönelik baskılarını hızlandırmaya başladı, Kraken borsası ile ilgili suçlamaları karara bağladı ve Paxos tarafından çıkarılan bir stablecoin’in bir menkul kıymet olduğunu iddia etti.

Kaynaklar: “Kanada’daki Kripto Para Endüstrisi Bir Gecede Ezilecek”

Düzenleyicilerle devam eden işleri nedeniyle adının açıklanmasını istemeyen bir kişi, “Bu PRU güncellemesi öncelikle Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından yönlendirildi ve CSA’nın kendi belirttiği kuralları ve yapıları tamamen değiştirdiği ve Kanada’da iş yapmanın çok pahalı olmasını sağlayacağı için Kanada kripto endüstrisini bir gecede ezecek” dedi.

Kanadalı endüstri temsilcileri, çeşitli bölgelerdeki başlıca düzenleyicilerden bireysel onaylar almak için zahmetli taleplerin ortaya çıkma olasılığından endişe duyuyor.

İlgili Haber
SEC, Kripto Paraları İlgilendiren Kural Değişikliğini Onayladı

CSA’nın kripto ticaret platformları üzerindeki gözetimini güçlendirmesi, ülkede faaliyet gösteren bazı büyük küresel borsaları etkileyecektir. Örneğin Binance Canada, geçmişte OSC ile sorunlar yaşamıştı.

ABD tarafından düzenlenen kripto borsası Coinbase de Kanada’da, Kanada’nın Quebec eyaletindeki finansal düzenlemelerden sorumlu kuruluş olan Autorité des marchés financiers’in (AMF) yetkisi altında faaliyet gösteriyor.

Konuya yakın bir kişi, borsa için mantıklı olması halinde Coinbase’in AMF’den Ontario’nun OSC’sine geçmek için yasal hakkı olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları