AnalizBitcoin

Kara Perşembe Yaklaşıyor, Bitcoin (BTC) Yükseliyor! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin (BTC) güncel analiz ve tahmin…

Kripto para piyasasının lideri konumundaki Bitcoin (BTC), son üç gündür yaşadığı yükselişlerle yeniden 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerine çıkmayı başardı.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Yeniden 1 Trilyon Dolara Ulaştı

En son 4 Mart’ta FED Başkanı Powell’ın açıklamalarıyla %8’lik bir gerileme yaşayan BTC, takip eden günlerde kendini hızla toparladı. Bu toparlanmayla birlikte kendini 20 günlük hareketli ortalama üzerine atan BTC, yayın saati itibariyle 54450 dolar üzerinden alıcı buluyor.

İlgili Haber
Gözler Bitcoin'de (BTC): ABD'de 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi Onaylandı

Genelde “kara” sıfatıyla anılan ve daha önce birçok düşüşe şahitlik ettiğimiz perşembe günü, bu sefer düşüş yönlü değil yükseliş yönlü olarak anılabilir. Peki takip edilmesi gereken seviyeler neler?

Birbirini Takip Eden Yeşil Mumlar

Bitcoin’in geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen %5 yükselişi ve kendini MA20 üzerine atmasıyla piyasada başlayan volatilite, bugün kendini alış yönüne çevirdi. Merakla beklenen psikolojik seviye olan 50.000 dolar üzerinde kapanış yapan BTC, hızla bir sonraki önemli seviye olan 52.000 doları da geçti.

Fiyatta gerçekleşen yükselişlerin ardından grafik de kendini geçmişten ziyade fibonacci seviyelerine bırakıyor. Uygulanan fibonacci düzeltmesine göre henüz günlük mum kapanışı gelmemiş olsa da fiyatın 52.500 – 53.000 aralığının üzerinde kapanışını yapması, daha büyük yükselişleri beraberinde getirebilir.

Bitcoinn (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC’nin önünde 58.352 dolarlık ATH seviyesinden önce direnç olarak 55.000 dolar noktası bulunuyor. Bu direncin üzerinde yapılacak mum kapanışı ya da hızlı yükselişlerde ATH seviyesinin geçilerek bir sonraki nokta olan 62.000 dolara kadar bir yükseliş bekleniyor.

İndikatörler açısından değerlendirildiğindeyse RSI’ın 64 seviyesinde olması piyasada alıcıların gücünün devam ettiğini gösteriyor. MACD cephesinde de histogramın yeşile döndüğü ve AL sinyalinin oluştuğu görülüyor. Ancak fiyatın bu şekilde yükselmesinin ardından alım yapmak, her zamankinden daha çok risk barındırıyor.

Yatırımcıların fiyatta oluşabilecek gerilemeler sonucunda veya direnç seviyeleri üzerinde yapılan güçlü mum kapanışlarına göre alım yapmalarının daha doğru olacağı belirtiliyor. 52.000 dolar seviyesi kritik bir öneme sahip olurken bu seviye altının stop seviyesi olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu