Kripto HaberleriMetaverseKargo Devi Şirket Metaverse'e Adım Atmaya Hazırlanıyor!

Kargo Devi Şirket Metaverse’e Adım Atmaya Hazırlanıyor!

Takip et

Kargo devi UPS, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) Metaverse ile ilgili bir ticari marka başvurusunda bulundu.

UPS’in Metaverse Üzerinde Sunacağı Hizmetler Arasında Sanal Kargo Paketleri de Bulunuyor

Başvurunun detaylarına göre şirket sanal ortamlar içerisinde sanal paketler, kargo etiketleri, giyim, üniforma, şapkalar ve araçlar sağlamayı amaçlıyor.

Ticari marka avukatı Josh Gerben’e göre, UPS’in Metaverse hizmeti, kargo gönderimi ile ilgili oyun deneyiminin bir parçası olacak. Gerben, Roblox oyununun sanal marka etkinliklerine dikkat çekerek bu alandaki bir sonraki ismin UPS olabileceğine işaret etti.

Online oyun platformu Roblox, geçtiğimiz Kasım ayında bir Metaverse evreni inşa etmeyi planladığını duyurmuştu.

2018 yılında UPS, bir satış noktası hizmeti için bir model sunmuş ve aralarında Bitcoin’in de bulunduğu çok çeşitli ödeme tiplerini kabul edeceğini açıklamıştı.

Şirket 2017 yılında Coyote Logistics ile birlikte Blockchain in Trucking Alliance (BiTA) isimli bir kripto teknolojisi organizasyonuna da katılmıştı. Şirket bu hamlesiyle birlikte sahip olduğu şeffaflığı artırmak ve taşıyıcıların, göndericilerin ve tüketicilerin masraflarını azaltmayı hedeflediğini belirtmişti.

Dev Şirketler Sanal Evrenler Konusundaki Hamlelerini Artırdı

Görünüşe göre şirketler dünyası Metaverse sektörüne adım adım giriş yapmaya devam ediyor. Son bir aydır sanal evren hakkında ticari marka başvurusunda bulunan şirketler arasında Unilever ile Amerikalı enerji devi Chevron da bulunuyor.

Geçtiğimiz ay Danimarkalı oyuncak üreticisi şirket Lego ile Japon teknoloji devi Sony, Epic Games’e 2 milyar dolarlık büyük bir yatırım yapmıştı. Fortnite oyununun yapımcısı olan şirkete yapılan bu yatırım ile birlikte çocuklara uygun bir sanal evren oluşturulması amaçlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları