binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin CashKaybeden Çin Oldu, Bitcoin Hash Rate Oranı Yeniden Zirvede!

Kaybeden Çin Oldu, Bitcoin Hash Rate Oranı Yeniden Zirvede!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük ekonomik güçlerinden biri olan Çin hükümetinin Bitcoin ve kripto para madenciliğine yönelik baskı ve yasaklayıcı politikasından sonra Bitcoin hash oranı ciddi düşüşler yaşadı.

Yasaklar nedeniyle Haziran ayı sonlarında yaklaşık %65 oranında düşüş yaşayan Bitcoin hash oranı toparlanmaya başladı. Zira Çin’in yasaklarından sonra Çin’den ayrılan madenciler madenci dostu ülkelerde giderek faaliyetlerine bu ülkelerde devam etmeye başladı.

Zinçir içi veri sağlayıcısı Glassnode’dan alınan verilere göre, Bitcoin hash oranının çökme öncesi seviyelere geri döndü.

Glassnode verileri, 8 Aralık’ta ölçülen hash oaranının Mayıs ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 180 EH/s’den sadece %4 geride olduğunu gösteriyor.

Glassnode verilerine göre mevcut hash oranı 172 EH/s olarak ölçüldü. Bu mevcut oran Haziran sonundaki en düşük seviye olan 93 EH/s’den yaklaşık olarak %93’lük bir artış olduğunu gösterdi.

 

Cambridge Üniversitesi’nin (CBECI) Ağustos ayında güncellediği Bitcoin madencilik haritasına göre Çin’in madencilik yasaklarından sonra küresel Bitcoin hash oranına katkı sağlamadığı anlaşılıyor.

CBECI’nin yeni verilerine göre ABD toplam %35,4’lük hash oranı ile lider konumda yer alırken %18,1’lik hash oranı ile Kazakistan ikinci sırada, 11,23’lük hash oranı ile Rusya da üçüncü sırada yer aldı.

Yine Cambridge Üniversitesi’nin verilerine göre Bitcoin ağı yılda 126,5 terawatt-saat (TWh) enerji tüketiyor. Bu da Ukrayna ülkesinin yıllık tükettiği enerji miktarı ile hemen hemen aynı olduğu anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail