Kripto HaberleriHaberlerKaynaklar: "Rusya Kripto Paraları Yasaklayacak!"

Kaynaklar: “Rusya Kripto Paraları Yasaklayacak!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Aralık ayının başlarında Rusya Merkez Bankasının yatırım fonlarının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmasını yasaklamasının ardından Rusya’nın şimdi de kripto para birimlerine yatırım yapılmasını yasaklayacağı iddia ediliyor.

İlgili Haber
Rusya Merkez Bankası Kurumsal Fonların Bitcoin'e Yatırım Yapmasını Yasakladı!

Reuters’in haberine göre merkez bankasına yakın kaynaklardan alınan bilgiler, Rusya merkez bankasının artan kripto para işlemlerindeki finansal istikrara yönelik riskler nedeniyle kripto para yatırımlarını yasaklamak istediğini söylüyor.

Rusya Merkez Bankasına yakın bir kaynak merkez bankasının niyetinin kripto para birimlerini tamamen yasaklamak olduğunu belirtti.

Reuters’in haberine göre getirilecek kripto yatırım yasağı yatırımcıların yeni kripto para alımını yasaklayacak olup, mevcut kripto varlıklarını kapsamayacak.

Rusya, daha önce kripto para birimlerinin kara para aklama ve terör finansmanı olarak kullanılma riskine karşı ödeme aracı olarak kullanılması yasaklamıştı.

Merkez Bankasının kripto paralara karşı duruşu nedeniyle Rusya’nın önde gelen bankalarından biri olan Tinkoff’un CEO’su Oliver Hughes, CNBC’ye verdiği bir röportajda “Rusya Merkez Bankası’nın kripto para politikası nedeniyle müşterilerimize kripto ticareti sunamayacağız.” demişti.

Reuters, Rusya Merkez Bankasından konu ile ilgili yorum talep etti ancak merkez bankası konuyla ilgili tavrını belirten danışma raporu hazırladığını söyleyerek ayrıntılar hakkında yorum yapmadı.

Rusya kripto paralardan kaynaklanan finansal risklere karşı finansal sitemi modernize etmek ve ödemeleri hızlandırmak amacıyla merkez bankası dijital para birimi alanında çalışmalar yapıyor.  Bu bağlamda Rusya’nın dijital ruble denemelerine gelecek yıl başlaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları