binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinKaynaklara Göre ABD Ünlü Kripto Para Borsasına Soruşturma!

Kaynaklara Göre ABD Ünlü Kripto Para Borsasına Soruşturma!

New York Finansal Hizmetler Departmanı kripto para borsası Gemini'yi soruşturuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FTX‘in iflasından etkilenen kripto para şirketlerinden biri de Gemini oldu.

Gemini, FTX’in Kasım ayındaki iflasından sonra Earn ürününden para çekmeyi durdurdu.

Gemini ayrıca, Şubat 2021’de müşteriler için %8’e varan getiriler sunan Earn adlı ürünü için ortaklık kurduğu Genesis ile de Genesis’in yaşadığı sıkıntılar ve sonrasında iflası nedeniyle bazı sorunlar yaşadı.

İkili arasında yaşanan kriz sonrasında SEC, Genesis ve Gemini’yi mevduat sahiplerine sunulan yüksek getirili bir ürünle ilgili olarak kayıtsız menkul kıymet sattıkları iddiasıyla suçladı.

İlgili Haber  Son Dakika: SEC, Genesis ve Gemini’a Dava Açtı! SEC Başkanından Açıklama Geldi!

Gemini, yaşadığı tüm sorunlardan sonra şimdi de New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), tarafından soruşturuluyor.

Coindesk’in haberine göre bir Axios raporu, NYDFS’nin kripto borsası Gemini’yi müşterilerinin varlıklarının güvenliğiyle ilgili iddiaları yani Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) sigortası olup olmadığını soruşturduğunu ortaya koydu.

Zira Gemini geçtiğimiz yıl yaşanan ayı piyasasında Earn ürününü kullanan müşterilerin varlıklarının FDIC tarafından desteklendiğini ve FDIC sigortası sayesinde güvende olduğunu defalarca belirtti.

NYDFS’nin Gemini’yi soruşturmasının nedeni ise Gemini’nin Earn ürünlerinin FDIC sigortası olmadığı iddialarına dayanıyor. Çünkü bir finans firmasının sigortasız bir ürünün FDIC sigortası olduğunu ima etmesi yasalara aykırıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail