Blockchain

Kıbrıs Hastanesi COVID-19 Kayıtlarını Blockchain’de Tutacak!

Kıbrıs'ta bulunan Akdeniz Hastanesi'nde COVID-19 verilerinin Blockchain teknolojisi ile kaydedilecek olduğu VeChain tarafından doğrulandı.

VeChain adlı Blockchain izleme platformu tarafından bugün bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamaya göre Kıbrıs’ta Akdeniz Hastanesi adıyla faaliyet gösteren hastanenin VeChain ve I-Dante tarafından geliştirilen Blockchain tabanlı kayıt yazılımını kullanacak oldukları ve bu sayede verilerin güvenliğinin hiçbir şekilde endişeye yer vermeyecek şekilde güvende kalacak ve bu verilerin asla başka kimseler ile paylaşılmayacak olduğunu açıkladı.

COVID-19 hasta verilerinin Blockchain yazılımı ile kayıt altında olacak olmasının güvenlik açısından çok daha iyi olacağına değinen VeChain ve I-Dante ortaklığı, “veriler sadece veri sahibine aittir ve veri sahibinden başkasının görüntülemesi mümkün olmayacaktır. Kayıtlar sadece ilgililer tarafından görüntülenebilir. Gizlilik endişesi olmasını asla istemeyiz ve yazılımımız buna göre programlandı” dedi.

*Haberde bahsi geçen ülke Türkiye’nin tanıdığı KKTC değil, Avrupa Birliği üyesi Güney Kıbrıs Rum Yönetimi‘dir (GKRY).

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu