bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinKodakCoin Kısıtlama Tehlikesi ile Karşı Karşıya

KodakCoin Kısıtlama Tehlikesi ile Karşı Karşıya

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kısa bir zaman dilimi öncesinde resmi olarak tanıtılan altcoin türü KodakCoin, SEC tarafından kabul edilirse kısıtlamalara maruz kalabilir. Dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan Kodak, kısa bir zaman dilimi öncesinde kendi kripto para sistemini tanıttı. Bu sistem ile birlikte uluslararası para fonunda işlem görebilmek için de gerekli somut adımları resmen attı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kodak şirketinin bu kripto para girişimini inceleme altına aldı. Yapılan incelemeler sonucunda eğer ki borsa işlemi açısından kabul edilir ise ciddi anlamda kısıtlamalar gelecek. Maddi değeri üzerinde de ciddi anlamda kafa karıştıran seçenekler söz konusu olabilir.

WENN Digital Tarafından Geliştirildi

KodakCoin, WENN Digital projesi olarak kısa bir zaman dilimi içerisinde tanıtıldı. Utility Coin adı altında hizmet sunan bu sistem, uluslararası para fonuna da girmeyi hedefliyor. 5 Şubat tarihi itibari ile ICO sürecinin tam olarak biteceği şirket tarafından açıklandı. Ancak SEC ile alakalı süreç hakkında da resmi açıklamalar yapıldı. Az da olsa karmaşık bir süreç hakim. Yayınlanan resmi açıklama ise aşağıdaki gibidir;

WENN Digital KodakCoin’i menkul kıymet yerine utility token olarak göstermek isterken SAFTs standartlarında da geçerli olmadan önce son kararı vermesi gerek. Bununla birlikte, WENN Digital ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan resmi ya da gayri resmî girdi isteyebilir. Eğer KODAKCoin Securities Act kapsamında kesin olarak menkul kıymet olarak tanınırsa satış ve diğer işlemlerde büyük kısıtlamalara tabi olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları