AltcoinHaberlerKripto Para

Kore Borsaları LUNA İçin Arka Arkaya Uyarı Yayınlıyor!

LUNA'nın ani düşüşü endişe oluşturmaya devam ediyor.

Terra Luna (LUNA)’nın sert düşüşü piyasalarda tedirginliğe neden olunca borsalardan peşi sıra önlem hamleleri geldi.

Oysa Luna daha nisan ayının başlarındayken tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119 dolardan işlem görmekteydi. Ancak sanki birileri tuşa basmışçasına bu orandan %96, son 24 saatlik işlem döneminde ise %87 düşüş kaydetti. Hal böyle olunca da borsalar bir bir alarma geçti.

Güney Kore’deki “dört büyük” kripto borsasından biri olan Coinone, ani fiyat düşüşünü gerekçe göstererek Luna ticaretini askıya aldığını duyurdu. Korbit, Upbit ve Bithumb ise benzer endişeler nedeniyle Luna için “belirlenmiş yatırım uyarıları” yayınladılar.

Bithumb ve Korbit için bu uyarılar mutlaka Luna’nın askıya alınacağı anlamına gelmiyor olsa da “belirlenmiş yatırım uyarıları” genellikle 72 saat sürer ve bundan sonra borsalar ticareti durdurup durdurmamaya karar verirler.

Güney Kore’deki en büyük kripto para birimi borsası olan Upbit, ise Terra için bir uyarı maddesi yayınladı.

Platformun, tokenin Terra’nın algoritmik stablecoin UST ile bağlantısı ve her iki protokolle de devam eden fiyat düşüşü nedeniyle bu kararı aldığı bildirildi ve şu bildiri yayınladı:

Upbit, Luna ve UST’nin fiyat dalgalanmalarını ve algoritmanın çalışmasını izliyor. Yukarıdaki sorunların çözülmediği durumlarda Luna’nın dolaşımındaki ve piyasa fiyatındaki ani dalgalanmalar nedeniyle yatırımcılara beklenmedik zararlar vermek mümkündür.

Luna’nın aşağı yönlü hareketi, TerraUSD’nin (UST) mandalını kaybetmesi sırasında yaşandı. ABD dolarına sabitlenmesi beklenen UST, günün erken saatlerinde 0,25 dolara kadar düşerek şoka neden oldu.

An itibarı ile 1 dolara yaklaşan LUNA fiyatına tepki gösteren yatırımcılar ise Twitter üzerinden “delist” mesajıyla LUNA’nın borsalardan delist edilmesini talep ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

DELİST OLUR CUMA AKŞAMI ALAN GİDER

Anonim

Ee tanibyukselcek mi

Anonim

Yükselir mi sence sakın alma hayatın kayar

Mucit

Yükseliyor işte 🤣70 cent den 3.52 dolara geldi.dibi toplayan kar sayıyor.


Başa dön tuşu