Kripto HaberleriAltcoinKore Borsalarında Bu Altcoinin Hacmi Bitcoin'i Bile Geçti: Sebebi Ne?

Kore Borsalarında Bu Altcoinin Hacmi Bitcoin’i Bile Geçti: Sebebi Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore’nin en popüler kripto para borsalarından biri olan Upbit üzerinde Ripple (XRP) alım satım hacminin bir anda yükseliş yaşaması ve XRP’nin borsada en fazla hacme sahip varlık haline gelmesi dikkat çekti.

CoinMarketCap verilerine göre Upbit üzerindeki XRP/KRW işlem çiftinin hacim verisi 230 milyon doları aştı. Bu da mevcut durumda yalnızca 89 milyon dolarlık bir hacme sahip olan Bitcoin’in epey üzerine çıkmasını sağladı.

Ripple-SEC Davası Beklentileriyle XRP Altcoin Fiyatı Hareketlenmişti

Kore borsalarında XRP hacmindeki bu yükselişin Ripple’ın SEC davasında bir zafer kazanacağına yönelik inanışların artmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Bu beklentiler ile XRP fiyatı son 7 günde yaklaşık olarak %13 artış göstermişti.

Ripple başkanı Monica Long Çarşamba günü CNBC’ye verdiği demeçte SEC davasında olumlu bir çözüme ulaşılması konusunda “çok umutlu” olduğunu ve sonucun “bu yıl içinde” beklendiğini söylemişti.

İlgili Haber
Analistten Bitcoin ve Kripto Para Açıklamaları: "Gerçek Boğa Bu Tarihte Gelebilir"

Long, yargıcın SEC lehine karar vermesinin “çok düşük bir ihtimal” olduğunu düşündüğünü söyledi ve “bizim görüşümüze göre hem gerçekler hem de yasa bizim tarafımızda” dedi.

SEC, Ripple’ı XRP’yi bir menkul kıymet olarak kaydettirmeden satarak ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçluyor. Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek SEC’in iddialarına itiraz ediyor.

Dava iki yılı aşkın bir süredir devam ediyor ve bu yıl içinde bir sonuca ulaşması bekleniyor. Davanın sonucu, diğer birçok dijital varlığın da menkul kıymet olup olmadığını belirleyebileceğinden, kripto para birimi endüstrisi için önemli etkilere sahip olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları