Kripto HaberleriBitcoin"Koşullar Bitcoin ve Kripto Paraların Benimsenmesi İçin Son Derece Uygun"

“Koşullar Bitcoin ve Kripto Paraların Benimsenmesi İçin Son Derece Uygun”

Takip et

Kripto para gazetecisi Emily Parker, son röportajında Bitcoin ve kripto paralara dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Koşullar BTC ve Kripto Paraların Benimsenmesi İçin Kesinlikle Uygun”

Parker, son dönemde kripto paralarda yaşanan yükselişi şöyle değerlendirdi:

“Tabii ki Bitcoin fiyatını hareket ettiren sebepleri hiçbir zaman tam olarak bilemiyoruz ancak şunu söyleyebilirim ki mevcut durumda koşullar kesinlikle kripto paraların benimsenmesi için uygun görünüyor. Rusya’ya baktığımızda ATM’lerde nakit para çekmek isteyen insanların uzun kuyruklar oluşturduğunu görüyoruz. Rus Rublesi çöküş yaşıyor.”

“Bitcoin’in İnsanlar İçin Güvenli Liman Olduğunu Görüyoruz”

Emily Parker, Bitcoin’in insanlar için güvenli liman olarak kullanıldığını düşündüğünü söyledi:

“İnsanlar mevcut durumda güvenli liman vasfı görebilecek bir varlık arıyor. BTC’nin bu güvenli liman olarak çalışması bekleniyor. Zaten bu kripto paranın felsefesinin bir parçası da bu tür risklere karşı koruma sağlamasıdır. O yüzden kripto paraların benimsenmesi oldukça mantıklı görünüyor. Ancak tabii ki kripto paraların tek kullanım alanı da bu değil. Bir süredir bu teknolojinin küresel çapta bağış yapmak için de kullanıldığını görüyoruz.

Örneğin Ukrayna kripto paralar ile bağış talebinde bulunmuştu. Bu talep karşılık da buldu, ülke kripto para olarak en az 16 milyon dolar toplamayı başardı. Bağışlanan kripto paraların önemli bir kısmı cüzdanlardan çekildi ve halihazırda Ukrayna’da kullanılıyor. Buna ek olarak Rus muhalefet hareketi de kripto olarak bağış topluyor. O yüzden, sınırlar arası kullanımda görece olarak hızlı ve verimli bir para gönderim metodu olan kripto paralar için şu sıralar çok sayıda kullanım senaryosu oluştu.”

Parker ayrıca Rusya’ya uygulanan yaptırımların delinmesi için kripto paraların kullanılacağı fikrine karşı çıktığını da söyledi. Analiste göre tüm kripto para işlemleri Blockchain üzerine kaydedildiği için bu teknolojinin Rusya tarafından kullanılması pek de olası değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları