BitcoinHaberlerKripto Para

Kraken Mağdurlara 1000 Dolarlık Bitcoin Dağıtacak!

Önde gelen kripto para borsası Kraken Ukrayna müşterileri için yardım paketini açıkladı.

Rusya’nın işgali altında olan Ukrayna’ya dünyanın dört bir yanından yardım gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda yaptığı yardımlar ile büyük ses getiren kripto para sektörü de Ukrayna halkına desteklerini sürdürüyor.

Kraken’den Ukrayna’ya Yardım Paketi!

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken, Rusya’nın işgalinden “doğrudan etkilenen müşterilere 10 milyon doları aşan” bir yardım paketi hazırladığını açıkladı.

Kraken yaptığı açıklamada 9 Mart 2022’den önce Ukrayna’dan bir hesap açan Kraken müşterilerinin hesaplarından hemen çekebileceği 1.000 dolarlık Bitcoin almaya hak kazanacaklarını duyurdu.

Bu kampanyanın 10 Mart’dan itibaren 1 Temmuz’a kadar devam edeceği ve müşterilere Bitcoin’lerin üç aşamada verileceği belirtildi. Kraken yaptığı resmi açıklamada aşamaları ayrıntı olarak açıkladı.

Kraken CEO’su Jesse Powell başlatılan yardım kampanyası ile ilgili şunları söyledi:

“Kripto para, özellikle dünya çapında birçok kişinin artık geleneksel bankalara ve emanetçilere güvenemediği bir zamanda, önemli bir insani araç olmaya devam ediyor.

Bu bağlamda hem Ukrayna’daki hem de Rusya’daki müşterilerimize ihtiyaç duyulan bir zamanda kritik finansal hizmetler sunmaya devam etmeyi umuyoruz.”

Yapılan açıklamada yardım kampanyasının bir parçası olarak Kraken’in 2022’nin ilk yarısında Rusya merkezli müşterilerin ödediği toplam işlem ücretlerine eşdeğer bir miktarı yardım kampanyasına bağışlayacağını ve kampanyanın finansmanında kullanılacağı belirtildi.

Kraken son olarak, “yardım programının hem şirketimize hem de müşterilerimize fayda sağladığına ve hiçbirinin temsilcilerinin ve liderlerinin eylemleri nedeniyle haklarından mahrum bırakılmadığına inanıyoruz.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu