HaberlerKripto Para

Kripto Para ATM’leri Yaygınlaşıyor

Kripto Para ATM’leri Yaygınlaşıyor

Dünya üzerinde hemen hemen her insan ATM’ler üzerinden parasal işlemlerini gerçekleştiriyor. Fakat bunu internet kullanımı için söylemek pekte mümkün değil.

İnternet günümüzde her ne kadar yaygınlaşmış bir teknoloji olsa da, dünya üzerinde hala ulaşamayan insanların sayısı hiçte az değil. Hal böyle olunca insanlar kripto paralardan haberdar olsa da ona ulaşmak konusunda sıkıntılar çekiyor. Örneğin interneti bilinçli bir şekilde kullanamayan insanlar kripto para almak isteseler bile mutlaka bir yatırımcıdan yardım almaları gerekiyor. Durum böyle olunca kripto paralara ulaşım internetle alakalı olmayan insanlar için tam bir işkence haline dönüşüyor. Kripto Para ATM‘leri tam burada devreye giriyor. Orta sınıfın ve gelişmekte olan ülkelerdeki insanlarında rahatça kripto paralara ulaşabileceği ATM’lerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Etkisi Büyük

Öte yandan bazı gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar yüksek enflasyon nedeniyle ülkelerinin resmi parası yerine dolar yada euro kullanıyor. Bu ülkelere kurulacak olan ATM’ler ve beraberinde gelecek olan kripto para kullanımının yaygınlığı sorunlara çözüm olabilir.

Henüz ICO aşamasında olan DEEX, blockchain teknolojini kullanarak merkezsiz bir borsa yapmayı hedefliyor. Yazdıkları yol haritasına göre Türkiye’ye de yakın zamanda ATM kuracaklarını açıkladılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu