Kripto HaberleriKripto Para MadenciliğiKripto Para Birimi Madenciliği Cihazlarına Yoğun İlgi!

Kripto Para Birimi Madenciliği Cihazlarına Yoğun İlgi!

Takip et

Token Insight isimli araştırma firmasının yeni kripto para birimi madenciliği sektör araştırmasına göre siparişler yetişmiyor. Kripto para birimi cihazlarının giderek artan sayısının madenciler tarafından son hash rate oranlarına bakılırsa da doğrulanabileceği üzere ilgi çektiği ve çok sayıda siparişin madencilik cihazlarının üretiminin az sayıda olmasa bile yetersiz kaldığını gösteriyor. Kripto para birimi madenciliği cihazlarına olan ilginin son yıllarda giderek daha fazla arttığı ve bu cihazların oldukça fazla sayıda insanın dikkatini çekmeye başlaması ve kazanç hevesi sonrasında ilginin artması ile üretimlerinde artış yolu tercih edildi. Birçok şirket yeni araştırmalar ve ar-ge çalışmaları sonucunda madencilik ile ilgili yeni ekipmanlar ürettiler ve bu cihazların sayısı çok daha fazla model ve alternatif marka ile piyasada yerini aldı. Bazı cihazlar daha fazla tercih edilirken, bazıları ise hiç tercih edilmedi.

Çin merkezli kripto para birimi madenciliği cihazı üreticileri son yıllarda çok sayıda sipariş almış olsalar bile bu şirketlerin bu siparişleri yetiştirecek kadar fazla çalışanları ve üretim cihazları mevcut. Ancak bir anda artan ve bir anda azalan talep karşısında bu firmalar çok fazla veya çok az üretim yapmak yerine normal üretim yapmayı tercih ediyorlar. Bitcoin madenciliğinin giderek artan sayıda kripto para yatırımcısının ilgisini çekiyor olması ve kripto paralar ile hiçbir bilgisi ve işi olmayan yatırımcıların bile bu cihazlara ilgi gösteriyor olmasının taleplerin karşılanmamasında büyük bir rolü var.

Bitcoin madenciliği cihazlarına çok daha fazla talep olduğunu gösteren son araştırmalar yatırımcıların bu cihazlardan fazla kazanç elde edeceklerini düşünerek harekete geçtiklerini ve madencilik cihazlarının üretimindeki zorluklar ve sevkiyat süreçleri ile bazı yasal sorunların mevcut olması nedeniyle üretimindeki bazı sorunlarında eklenmesi ile üretim aşamasının 1 madencilik cihazı için çok fazla zaman alabileceğini gösteriyor.

Hammadde üretiminden cihaz üretimine, cihazın üretiminden yazılımına kadar bir madencilik cihazının ayarlanması dakikalar sürebiliyor ve bazen tüm bunlar bir anda artan ciddi yükseliş eğilimi gösteren taleplerin karşılanmamasına neden olabiliyor.

Token Insight açıkladı

Token Insight tarafından yapılan son madencilik cihazı araştırması da bunu doğruladı ve madencilik cihazlarının sayı bakımından istek olmasına rağmen 2 ay sonrasında ve daha geç teslim edilebilecek olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Madencilik cihazlarının siparişler sonrasında değil her an üretimde oldukları, bu talebe yetişmemesinin ise yatırımcılara büyük kazanç kaybı olarak geri dönse bile bazı madencilerin belirli marka ve belirli model kripto para birimi madenciliği cihazlarından asla vazgeçmedikleri açıklandı. Belirli marka ve model madencilik cihazları arasında son dönemde tanıtılan madencilik cihazları olmasa da bu yeni cihazların çok sayıda madenci tarafından birden fazla satın alındığı, yeni çıkan ve nasıl performansa sahip olduğu kanıtlanmamış kripto para madenciliği cihazlarının bile çok ilgi gördüğü bir piyasada bu kadar talebe yetişemeyen şirketler sürekli siparişleri ertelemek zorunda kalıyorlar.

Çok kazançlı

Madencilik enerji tasarruflu madencilik cihazları kullanılır ve iyi ortamda yapılabilir ise çok kazançlı. Kanada, İskandinav ülkeleri ve Rusya’da kripto para birimi madenciliği yapan milyonlarca insan var ve bu insanlar düşük enerji fiyatları sayesinde çok yüksek para elde edebilecek sayıda cihaz siparişleri veriyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları