binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Borç Verme Kuruluşu Ledn'den Piyasa Değerlendirmesi: 'Bu İki Unsur Sektörü...

Kripto Para Borç Verme Kuruluşu Ledn’den Piyasa Değerlendirmesi: ‘Bu İki Unsur Sektörü Ayakta Tuttu!’

Kripto borç verme firması Ledn'in kurucu ortağı Mauricio Di Bartolomeo, piyasanın son dönemdeki yükselişinin önemine vurgu yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto borç verme sektörü, spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) ortaya çıkması ve iflas eden şirketlerin varlıklarının alacaklılara iade edilmesiyle yeniden canlanıyor.

Bitcoin ETF’leri ve İflas Geri Ödemeleri Kripto Borç Verme Sektörünü Canlandırıyor

Kripto borç verme firması Ledn’in kurucu ortağı Mauricio Di Bartolomeo, canlanmayı bu faktörlere bağlıyor ve piyasanın son dönemdeki yükselişinin önemli olduğunu vurguluyor.

Austin, Teksas’ta düzenlenen Consensus 2024 konferansında konuşan Di Bartolomeo, “yatırımcılar piyasayı hiçbir zaman gerçekten terk etmedi; sadece korktular,” dedi.

Ledn’in “sıkıcı, yavaş ve güvenli” olma stratejisinin, firmanın Celsius, BlockFi ve Genesis de dahil olmak üzere birçok büyük oyuncunun çöküşünü gören kripto kışını atlatmasına yardımcı olduğunu vurguladı.

Kripto kredileri, müşterilerin Ledn gibi firmalara Bitcoin veya diğer kripto paraları yatırdığı geleneksel bankacılığa benzer şekilde işliyor.

Bu mevduatlar faiz kazanmakta ya da krediler için teminat olarak kullanılabilmektedir. Sektör 2022’de kripto fiyatlarının düşmesiyle ciddi bir gerileme yaşadı ve çok sayıda yüksek profilli iflasa yol açtı.

İlgili Haber  Bu Altcoinde Geliştiriciler Bu Sabah Yüklü Miktarda Altcoinin Kilidini Açtı!

Ancak, dijital varlıklar sektörü o zamandan beri toparlandı. CoinDesk 20 Endeksi 2022’nin sonundan bu yana %200’den fazla artış gösterdi.

Ralli, BlackRock gibi finans devlerinin Bitcoin ETF’lerini onaylamasıyla daha da güçlendi ve bu da piyasaya yeniden ilgi ve meşruiyet kazandırdı.

Di Bartolomeo, Bitcoin ETF’lerinin borç verme piyasası üzerindeki olumlu etkisinin altını çizerek, “Bitcoin 20.000 dolardan 70.000 dolara yükseldi ve ABD’deki siyasi yarışın odak noktası haline geldi” dedi.

Ledn’in kendi performansı da bu toparlanmayı yansıtıyor. Firma, 2024’ün ilk çeyreğinde 690 milyon doların üzerinde kredi işlemi gerçekleştirerek 2018’deki kuruluşundan bu yana en başarılı çeyreğine imza attı.

Özellikle, bu kredilerin %84’ünden fazlası kurumsal müşterilere yönlendirildi ve Ocak ayında ETF onayları sonrası talep arttı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail