Borsa

Kripto Para Borsaları ABD Yaptırımlarına Tamamen Uyacaklarını Bildirdi!

Popüler kripto para borsaları, ABD'nin Rusya'ya uygulayacağı yaptırımlara tam uyum sağlayacaklarını açıkladı.

Cumartesi günü yayınlanan bir rapora göre merkezi Bitcoin ve kripto para borsaları ABD ve Avrupa Birliği’nin Rusya’ya uygulayacağı yaptırımlara uyacak.

Bloomberg kısa bir süre önce Rusya’nın zengin kesiminin günlük olarak kripto para kullanabileceğini ve herhangi bir finansal kurumun bunları izleyemeyeceğini söylemişti.

Kripto Para Borsaları Binance, Gemini ve Coinbase Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Binance Rusya sözcüsü Maria Agranovskaya, konuyla ilgili olarak şunları ifade etti:

“Bugün itibariyle kripto paraları kapsayacak herhangi bir yaptırım açıklanmadı. Birleşik Krallık Rusya vatandaşları için banka konusunda bazı kısıtlamalar getirdi ancak kripto paraları içermiyor. Belki ileriki dönemde kripto sektörü etkilenebilir ancak henüz değil.

Binance sözcüsü Bloomberg’e yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti:

“Dünyaca ünlü yaptırım uzmanlarının da dahil olduğu özel bir küresel uyum görev gücü oluşturduk ve bunların etkilerini kullanıcı tabanımıza minimum yansıtmakla birlikte herhangi bir yaptırıma tamamen uyacağız.”

Bir diğer büyük kripto para borsası olan Gemini ise ABD’nin uygulayacağı yaptırımlara uyacağını ve Rusya ile Ukrayna’da faaliyet göstermeyeceğini duyurdu:

“Yaptırıma tabii olabilecek müşteri hesapları ve aktiviteleri için güçlü bir inceleme yapıyoruz ve gerektiği taktirde uygun adımları atacağız.”

Bir hukuk firması ortağı olan J. Ashley Ebersole’ye göre SEC ve Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) gibi devlet otoritelerine kayıtlı olan ve para aktarım hizmeti veren merkezi kripto para platformlarının ABD yaptırımlarına tam uyumlu çalışması bir zorunluluk oluşturuyor.

Coinbase CFO’su Alesia Haas, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“ABD yaptırımlarının kripto ekonomisini nasıl etkileyeceğine dair spesifik bir tahminimiz yok. Bu durum işimizin önemli bir parçası değil ve mali durumumuzun üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu