BorsaHaberlerKripto Para

Kripto Para Borsalarının Hacimlerinde Ciddi Artış!

Son 10 günlük sürece bakıldığında önde gelen kripto para borsalarının hacimlerinde ciddi artışlar olduğu gözden kaçmıyor. En önde gelen borsalardan olan Binance, Huobi, Bithumb gibi borsalara bakıldığı zaman bu artış net bir şekilde görülüyor.

Önde gelen borsaların son 10 gündeki artış oranına bakıldığında:

Binance %130, Huobi %104, Bithumb %240 oranında hacim artışı sağlamış durumda.

Dünyanın en önde gelen borsalarında biri olan Binance 25 Haziran tarihinde 660 milyon dolar civarında günlük hacme ulaşırken, bu oran 5 Temmuz tarihinde 1.52 milyar dolara ulaştı.

Geçtiğimiz senenin Aralık ayında 20 bin dolar seviyesi ile rekor kıran Bitcoin’de işler şimdiki ile benzer bir durumda gelişmişti. Temmuz ayında yükseliş trendine başlayan Bitcoin, hacimle beraber ciddi artış gösterdi. Temmuz başında 2400 dolar seviyelerinden 2800 dolar seviyelerine yükseldi ve bu yükseliş devam etti. Aralık ayında gelindiğinde ise 20 bin dolarlık zirvesine ulaştı.

Hiç şüphesiz kripto paralar için en önemli gelişme piyasa hacminin yani kripto paralara olan talebin artmasıdır. Çünkü her piyasada olduğu gibi kripto para piyasasında da fiyatı arz talep dengesi belirlemektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu