Borsa

Kripto Para Borsası Crypto.com’a İngiltere Yasaklaması!

Crypto.com'un iki reklamı İngiltere'de yasaklandı.

Crypto.com, özellikle son zamanlarda attığı adımlar ve reklam kampanyaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. İngiltere’ye de açılan ve reklam kampanyası düzenleyen Crypto.com, bu ülkede ise istediği başarıyı elde edememiş olabilir.

Crypto.com’a Reklam Yasağı

İngiltere’nin reklam regülatörü, bugün yaptığı bir açıklamada gelen şikayet üzerine incelemeye aldığı reklamları kaldırdığını vurguladı.

İngiltere’nin reklam regülatörü bu kapsamda iki reklamı yasakladığını ve kaldırdığını duyurdu. 1 Eylül 2021 tarihinde Dail Mail uygulamasında görülen ilk reklamda “Kredi kartı ile anında Bitcoin satın alın” ifadesi yer alıyor.

30 Temmuz 2021’den itibaren Love Balls uygulamasında görünmeye başlayan reklamda ise “%8,5’a kadar kazanın” ifadesi yer almakta. İngiltere’nin reklam regülatörü konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında yatırılan her paranın %8,5 artacağı gibi yanlış bir anlama çıkabileceğini vurguladı.

Advertising Standards Authority (ASA), reklamların buna ek olarak yatırım riskini net olarak lanse edemediğini ve bunun risksiz bir yatırım olarak gösterildiğini aktardı. Kredi kartı ile kripto para alımında aynı zamanda kredi kartı borcuna karşı da bir uyarı yapılmadığı ve borçlanmanın riskinin es geçildiği ifade ediliyor.

ASA, herhangi bir para cezası kesmese de gelecekteki reklamlarda kesinlikle kripto paralara yatırım yapmanın riskine değinilmesi gerektiğini duyurdu.

ASA, daha önce de Floki Inu‘nun İngiltere metrosundaki reklamlarına karşı uyarı yayınlamış ve bunları kaldırtmıştı.

İlgili Haber
İngiltere'den Yedi Kripto Para Reklamına Yasak Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu