Ana SayfaBitcoinKripto Para Borsası FTX CEO'sundan Bitcoin Açıklaması: Şirketi BTC Mi Satın Alacak?

Kripto Para Borsası FTX CEO’sundan Bitcoin Açıklaması: Şirketi BTC Mi Satın Alacak?

Takip et

FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, yaptıkları kurtarma anlaşmalarının Bitcoin ve kripto para altyapısını canlı tutması halinde bir miktar para kaybetmekten rahatsız olmadığını söyledi.

“Kripto Para Piyasasını Kurtarmak İçin Para Kaybetmemiz Sorun Değil”

Bloomberg’e konuşan ünlü CEO, şu açıklamaları yaptı:

“Bir yeri kurtarmak için orta derecede kötü bir anlaşma yapmak sorun değil.”

Bankman-Fried, “bu alanda iyi, yapıcı bir aktör” olma ihtiyacının “az miktarda parayı yakmayı” haklılaştırdığını söyledi.

FTX CEO’su olayın bu anlaşmaların iyi bir yatırım olup olmamasından farklı olduğunu ve genel kripto para endüstrisinin sağlığını iyi tutmanın amaç olduğunu belirtti.

FTX ve Bankman-Fried’ın Alameda Research şirketi, genel bir piyasa gerilemesinin ortasında kripto lending şirketi BlockFi ve kripto komisyoncusu Voyager Digital’e masraflı kurtarmalar teklif etti ve Bankman-Fried daha fazla yardım etmeye açık olduğunu söyledi.

İlgili Haber
FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Kripto Paralar İşe Yaramaz

FTX bu şirketlere milyonlarca dolar vermiş olsa da, bu onları kurtarmayı başaramadı. BlockFi, FTX’in şirketi doğrudan satın alabileceği bir anlaşma müzakere etti ve Voyager bu ayın başlarında iflas başvurusunda bulundu. Bir panel tartışması sırasında Voyager anlaşması gündeme geldiğinde, Bankman-Fried güldü ve “uçup gitmiş” olabilecek dolarları umursamadı.

Ancak Bankman-Fried, diğer kripto firmalarıyla yaptığı görüşmelerin, bu şirketlerin birçoğunun kendi mali tabloları konusunda net olmadığını gösterdiğini söyledi. Ünlü CEO, bu şirketler ile görüşme yapmasının tek şartının kendi mali tabloları hakkında bilgi sahibi olması olduğunu belirtti.

Sam Bankman-Fried, Bitcoin Satın Almayı Düşündüklerini Fakat BTC Fiyatının İstedikleri Noktaya İnmediğini Söyledi

Bankman-Fried ayrıca, kendisinin belirtmediği bir fiyat seviyesinden Bitcoin satın almaya hazırlandıklarını fakat bekledikleri fiyata düşüş olmadığı için bu hamleyi yapmadıklarını söyledi:

“Bir noktada ciddi konuşmalar yaptık. Bir fiyat vardı. O fiyata ulaşmadık.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları