Kripto HaberleriBorsaFTX CEO'su Sam Bankman-Fried, "Kripto Paralar İşe Yaramaz" Diyenlere Cevap Verdi!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, “Kripto Paralar İşe Yaramaz” Diyenlere Cevap Verdi!

Takip et

Bitcoin ve kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), kripto paraların herhangi bir kullanım alanı olmadığını iddia edenlere Twitter üzerinden cevap verdi.

Kripto paraların yatırım dışında da kullanım alanları olduğunu belirten SBF, kripto varlıkların en büyük etkisinin ödemeler, piyasa yapısı ve sosyal medya olmak üzere üç ana alanda görülebileceğini açıkladı.

İlgili Haber
Celsius, Kripto Para Borsası FTX'e 500 Milyon Dolarlık WBTC Gönderdi! İşte Detaylar

SBF, Kripto Paraların Ödeme Alanındaki Kullanımına Dikkat Çekti

SBF, günümüzde geleneksel ödeme yapılarını kullanan kişilerin karşılaştığı tüm önemli güçlükleri ayrıntılı olarak açıkladı. Örneğin, küçük ödemeler yaparken bile sabit bir işlem ücreti ödeme sorununu vurguladı.

Ayrıca, ulusal para birimlerine göre birden fazla fazla olan döviz çeşidi, bankalara erişimin olmaması ve bu tür işlemlerin tamamlanması için geçen süre gibi sınır ötesi ödemelerin zorluklarına dikkat çekti. SBF, kripto paraların yardımıyla tüm sürecin sadece cüzdanlar oluşturularak birkaç saniye içinde yapılabileceğini vurguladı.

SBF ayrıca Blockchain’in piyasa yapısını iyileştirmeye yardımcı olabileceğini de vurguladı. Gamestop ve diğer meme hisselerinin fırladığı güne atıfta bulunarak, kullanıcıları devre dışı bırakmanın gerçek nedeninin ödeme riski olduğunu açıkladı. Kendi şirketini örnek gösteren SBF, Blockchain sayesinde kullanıcıların tüm ödeme risklerinden korunabileceğini aktardı.

SBF ayrıca, herkese açık Blockchain’lerin kullanılarak Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devlerinin tekelinin kırılabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber
FTX CEO'suna Göre Bitcoin'de Kriz Bitti!

Blockchain Teknolojisinde İyileştirmeler Gerekiyor

SBF, önemli kripto kullanım alanlarını belirttikten sonra, kripto teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesinin nasıl hızlandırılabileceğine ilişkin vizyonunu anlattı. SBF’ye göre ilk adım teknolojide yapılacak iyileştirmeler olmalı.

Şu an itibariyle çoğu Blockchain saniyede 5000 ila 50.000 arasında işlem gerçekleştirebiliyor. SBF’ye göre, sektörün teknolojik gelişmeler yoluyla saniyede 1 milyon işlem dönüm noktasına ulaşması gerekiyor.

FTX CEO’su ayrıca yasal netlik ve kitlesel benimsenme için kripto varlıkların regülasyona tabii olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, netlik ve kitlesel benimseme için kripto düzenlemesine duyulan ihtiyacın altını çizdi. SBF, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu konuda yardımcı olmak için attığı adımları övdü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları