Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası FTX Durdurulamıyor: Şimdi de Başka Bir Borsayı Satın Alma...

Kripto Para Borsası FTX Durdurulamıyor: Şimdi de Başka Bir Borsayı Satın Alma Görüşmelerine Başladılar!

Takip et

Bloomberg’in haberine göre FTX, son dönemde yaptığı anlaşmaların ardından şimdi de Bitcoin ve kripto para borsası Bithumb ile potansiyel bir satın alma hakkında görüşüyor.

Haberde, anlaşmaya yakın isimsiz bir kaynağa atıfta bulunularak, görüşmelerin birkaç aydır devam ettiği belirtildi.

Bithumb Geçmişte Yaşadığı Saldırılar ile Adından Söz Ettiren Bir Kripto Para Borsası

CoinGecko’ya göre Bithumb, 2014 yılında kurulan ve şu anda günlük işlem hacmi 569 milyon dolar civarında olan Güney Koreli bir kripto para borsası.

Borsa 2017’den bu yana, milyonlarca kişinin zarar görmesine yol açan bir dizi yüksek profilli saldırıya maruz kalarak önemli tartışmalara konu olmuştu.

Bu hafta firma, Mayıs ayında stabilcoin TerraUSD’nin çöküşünün ardından Terraforms Labs’a yönelik bir soruşturmanın parçası olarak yerel savcılar tarafından ofisleri basılan Güney Koreli kripto borsaları arasındaydı.

Bithumb ve FTX arasındaki görüşmelerin haberi, FTX’in son zamanlarda gerçekleştirdiği satın almalar ve diğer anlaşmaların hemen ardından geldi.

İlgili Haber
Son Dakika: Güney Kore Polisi Dolandırıcılık İddiasıyla Bithumb Başkanını İfadeye Çağırdı!

FTX, Haziran ayında Kanadalı kripto ticaret platformu Bitvo’yu ve takas şirketi Embed’i satın alacağını duyurmuştu.

Ayrıca, zor durumdaki kripto firmaları BlockFi ve Voyager’a dönüşümlü kredi hatları sağlamak için anlaşmalar yapmıştı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, son kripto piyasası çöküşünden etkilenen firmaları satın almak veya desteklemek için şimdiye kadar yaklaşık 1 milyar dolar taahhüt etti.

Bloomberg’in bu hafta başında bildirdiği üzere FTX ve ABD’deki iştiraki FTX US, firmayı son dönemdeki anlaşma furyasını sürdürebilecek bir konuma getirecek bir hamle olan yeni fonlar toplamak için görüşmelerini sürdürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları