binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Borsası Yöneticisi, İngiltere'de Bitcoin Spot ETF Olasılığına Dair Konuştu

Kripto Para Borsası Yöneticisi, İngiltere’de Bitcoin Spot ETF Olasılığına Dair Konuştu

Kripto para borsası Kraken'den bir yönetici, İngiltere'de Bitcoin Spot ETF'lerin onaylanmasının önemli olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kraken Birleşik Krallık Genel Müdürü Bivu Das, Birleşik Krallık’ta Bitcoin ETF’ler kullanılmasına güçlü destek verdiğini ifade etti. Das, Londra’daki Dijital Varlık Zirvesi’nde verdiği bir röportaj sırasında, Bitcoin ETF’lerinin Birleşik Krallık’ta “kesinlikle” mevcut olması gerektiğini belirtti.

Das, Birleşik Krallık’ın 2021 yılında bu tür ürünleri kısıtlamasından bu yana küresel ortamın önemli ölçüde geliştiğini söyledi. Yönetici, yatırımcıların bu örnekte Bitcoin olan dayanak varlığa sahip olmaması durumunda, düzenleyicilerin bireysel yatırımcıları korumaya yönelik endişelerinin bir nebze hafiflediğine inanıyor.

İlgili Haber  Avrupa Birliği (AB), Bitcoin ve Kripto Paralar ile İlgili Yasak ve Düzenlemeleri Kabul Etti

Das’a göre Bitcoin ETF’leri, önemli getiri potansiyeli olan ilgi çekici bir ürün. Ancak, Das Birleşik Krallık’taki yatırımcıların şu anda bu ürünlere erişemediğini belirtiyor. Bu erişim eksikliği, potansiyel olarak yatırımcıları bu ürünlere maruz kalmak için düzenlenmemiş yerlere yönlendiriyor ki Das bu durumu İngiltere için ideal bir durum olarak tanımlamıyor:

“Birleşik Krallık her zaman bir kripto merkezi olmak istediğini söylemiştir. Ve ETF’ler, potansiyel olarak bu tanımı karşılamak için temel esaslardan biridir.”

Birleşik Krallık yakın zamanda kripto para ETN’lerinin piyasaya sürülmesini onaylamış olsa da, bunlar ABD’de tüm yatırımcıların erişimine açık olan Bitcoin ETF’lerinin aksine yalnızca kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılabiliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail