Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Fiyatları Yükselecek Mi - Düşecek Mi?

Kripto Para Fiyatları Yükselecek Mi – Düşecek Mi?

Takip et

Bitcoin ve diğer kripto paraların her biri bir bütünü yani kripto para piyasası ve pazarını oluşturuyorlar. Bugün artık 2.000’den fazla altcoin var ve insanların büyük kısmı bunların %80 olasılık ile sadece ilk 10 tanesini aktif olarak kullanıyorlar. Bazı adı bilinmeyen altcoinlerin değeri konusunda yatırımcıların aklı karışık olduğu için birçok kripto para birimi yatırımcısı bunların değerinin çok az sayıda insan tarafından kontrol edildiğini ve kendilerinin büyük bir kayıp ile karşı karşıya kalabileceğini ve büyük bir parasal zarar elde edebileceğini düşünüp bunlara yanaşmıyor bile. Kripto paraların değeri düşecek mi, yükselecek mi? Bunun yanıtını aramak biraz zor olsa bile mümkün. Aslında bu soruya yanıt vermek için tek yanıt yeterli: Bitcoin yükselecek mi? Eğer Bitcoin fiyatı yükselişe geçer ve bugün olduğu gibi 10.400 dolar seviyesinde kalmayı sürdürür ve daha yüksek değerleri görür ise yatırımcılar bekledikleri kazancı elde edebilirler.

Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesi halinde diğer altcoinlerde yükselişe geçer ve bu çoğu zaman gerçek olur. Bitcoin’i düşüren en büyük sebep olan FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları olsa da yatırımcılar kısa süre aradan sonra tekrar eski Bitcoin fiyatını görmeye çok uzak değiller. 100 dolar kadar bir değer kazanması durumunda Bitcoin birkaç gün önceki iyi görülen fiyat seviyesine yükselmiş olacak ve yatırımcılarını tekrar uut dolu hale getirecek.

Kripto para piyasasındaki gelişmeler, tüm pazarı kontrol eden balinalar ve kripto para birimi sahipleri piyasada neler olacağını önceden tahmin etmeye çalışarak yatırım yapıyorlar. Bu hafta ezici bir çoğunluğa sahip olan kripto para birimi analistleri Bitcoin’in bu dönemde alım dönemi olduğunu ve rekora doğru koşup yükseliş rallisinin çok yakın zamanda başlayabileceğini açıkladı. Bitcoin fiyatındaki gelişmeler her ne kadar yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilse de FED, SEC ve diğer ülkeleri yetkili isimlerinin bu dönemde yapacak oldukları Bitcoin ve Libra hakkındaki açıklamaları son derece çarpıcı fiyat düşüşlerini tetikleyebilir, beraberinde bu açıklamalar olumlu olursa fiyat yükselişlerine fayda sağlayabilir.

Bitcoin’in yükselmemesi halinde kripto paraların yakın zamanda değer kayıpları devam edebilir ancak analistler Bitcoin 10.434 doları görmesi halinde 10.700 doların görüleceğini ve daha sonrasının şimdiden bilinemeyecek olsa da beklentilerin yükseliş yönünde olacağını düşünüyorlar.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları