Haberler

Kripto Para Fiyatlarının Düşüşü Ne Zaman Duracak?

Bitcoin fiyatının düşüşü ne zaman sona erecek?

Kripto piyasasında yaşanan değişimler bir süredir yatırımcıların beklentilerinin çok gerisinde ve üzücü. Bitcoin fiyatını düşüren etkenler bir süredir piyasadaki yatırımcıların tepkisini çekerken, yatırımcılara göre fiyatların düşmesi ve fiyatların sürekli olarak düşüş eğiliminden kurtulamıyor olması yatırımcıların tepkisinin asıl sebebi.

Bir süre önce kripto para birimlerinin fiyatı yükselmeye başladı ve %28 değer kazanan Litecoin, yatırımcılarının ilgisini çekti ve yatırımların oranın daha çok yükselecek olduğunu düşünüp hemen yatırım yapmaları piyasada o dönemde yükselişlerin önüne geçmesi ile tekrar bir kayıp yaşanmasına sebep olmuştu. Kripto para fiyatlarının neden düştüğü konusunda ortaya atılan birçok farklı iddia olmasına rağmen, yatırımcılara göre en büyük sorun büyük yatırımcılar ve piyasada bulunan kripto para birimlerine sahip olup sürekli satış yapan bazı yatırımcılar.

Bu kişilerin yatırımlarından elde ettikleri kazancın çok daha fazla olduğunu ve büyük yatırımcı olmalarının etkisini kullanarak kripto para piyasasına yön verdiklerini belirten yatırımcılar, piyasadaki düşüşlerin ne kadar süre devam edeceğinden habersiz olarak, ne yapacaklarına artık karar vermek zorunda hissediyorlar, bir taraftan ise daha düşük fiyata yatırımlarını satmak istemediklerinden dolayı olası bir fiyat yükselişinin ne zaman olacağını, sürekli kendi etraflarında sorgulamaya çalışıyorlar.

Bitcoin düşüşü ne zaman duracak?

Bitcoin fiyatının düşüşünün ne zaman sona erecek olduğuna dair açıklama yapan analistler ise kısa vadede düşüşlerin durmayacak olduğunu 2.000 dolar veya 3.000 dolar seviyelerinin en düşük seviye olarak görülmesinin çok mümkün olduğunu ifade ederek, piyasa fiyatının düşmesinin hemen durmayacağını, Haziran ayı sonuna belki de 2019 yılı sonuna kadar devam edeceğini düşünüyorlar.

Bitcoin fiyatını düşüren etkenlerden birisi olarak satışlar dışında bazı kripto para borsası sahiplerinin kripto para borsasının gücünü kullanarak piyasada hile yaptıkları, bu hile sayesinde milyarlarca dolarlık kripto para piyasasını kontrol ettiklerini ve bu piyasada kendi kazançları için fiyatları düşürüp, yükselttikleri iddia ediliyor. Henüz bazı kripto para borsalarına yönelik isim verilmeden suçlamalar olsa da kripto para borsalarının bu suçlamaları kabul edip etmeyecek olduğu konusu ise muamma. Bir süre önce ortaya atılmış olan bu iddialar, hem yatırımcı cephesinden, hem kripto para analistlerinin tepkisini çekmiş olsa da yeterli talep olmadığından ve araştırılma yapılması bu piyasa için imkansıza yakın olduğu için ortaya çıkarılamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu