AltcoinHaberler

Kripto Para Fonlarında Bu Hafta Durum Ne? Bu Altcoine Olan Net Giriş Rekor Kırdı!

CoinShares'in yaptığı açıklamaya göre bu hafta kripto para fonlarında son durum ne? Hangi altcoin rekor kırdı?

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares’e göre, Algorand altcoini tabanlı kurumsal yatırım ürünlerine bir önceki hafta 20 milyon dolarlık rekor düzeyde giriş oldu.

Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu’ya göre, bu yükseliş Algorand Blockchain’in kısa bir süre önce yaptığı yeni girişimlerden kaynaklanıyor olabilir.

Ethereum Fonları Güç Kaybediyor

Dijital varlık yatırım ürünlerine yapılan girişler geçen hafta toplam 87 milyon dolar oldu ve yılbaşından bugüne girişler net girişler 520 milyon dolara ulaştı.

Geçtiğimiz hafta 69 milyon dolar net giriş yaşayan Bitcoin, yılın başından bu yana toplam net giriş miktarını 369 milyon dolara kadar yükseltti.

Bununla birlikte BTC’nin toplam yönetim altında bulunan varlık miktarı 2021 Temmuz’undan bu yana en düşük seviyelerde seyrediyor.

Short BTC fonlarında ise net 1.8 milyon dolarlık giriş yaşandı ve piyasadaki ayı lehine tutumun henüz sona ermediğini gösterdi.

Bununla birlikte geçtiğimiz hafta düşüşe geçen Ethereum fonlarında bu trend bu hafta da devam etti ve ETH fonlarından 11.6 milyon dolarlık net çıkış yaşandı.

Diğer birçok kripto paranın aksine, ETH fonları yılın başından bu yana 250 milyon dolarlık toplam net çıkış gerçeleştirdi.

Solana ve Tron sırasıyla 1.8 milyon dolar ve 0.4 milyon dolar net giriş yaşarken diğer birçok altcoinde de durum pozitifti.

Algorand Altcoini İçin Yeni Girişimler

Nijerya hükümeti kısa bir süre önce, ülkede oluşturulan ve tescil edilen tüm fikri mülkiyet haklarının hem yerel hem de uluslararası düzeyde ticarileştirilmesine olanak sağlayacak ulusal bir cüzdan başlatmak üzere Gelişen Afrika Grubu ile özel bir fikri mülkiyet hakları anlaşması imzalamıştı.

Gelişen Afrika Grubu, Koibanx’ı ülkenin tokenizasyon ve ödeme motoru olarak seçti ve protokolün inşa edileceği platform olarak da Algorand Blockchain’inin kullanılacağını duyurmuştu.

Bu girişimlerin ALGO’ya ciddi katkı sağladığı görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu