Ana SayfaHaberlerKripto Para Girişimleriyle Tanınan Ünlü Banka, Beklenmedik Bir Karara İmza Attı!

Kripto Para Girişimleriyle Tanınan Ünlü Banka, Beklenmedik Bir Karara İmza Attı!

Takip et

Hollanda merkezli ING Bank, kendisine ait kripto para saklama ve ticaret sonrası altyapı platformu Pyctor’u satarak dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış bir ticaret teknolojisi platformu olan GMEX bünyesinde bir hizmet olarak sunmaya başladı.

ING Bank, Kripto Para Girişimini GMEX Bünyesinde Bir Hizmete Dönüştürerek Küçülttü

Banka ile çalışmaya devam edecek ve ING’nin dijital varlıklar ekibiyle işbirliği yapacak olan Pyctor’ın başkanlığına GMEX CEO’su Hirander Misra atandı. Anlaşmanın mali koşulları gizli tutuldu.

Çoğu banka Bitcoin ve kripto paralar yerine “Blockchain” lehine net bir tercih gösterdi ve çeşitli pilot programlarda ve özel konsorsiyumlarda Blockchain konusunu destekledi.

Ancak ING, sıfır bilgi ispatı gibi gelişmiş kriptografi yöntemlerini araştırarak diğerlerinden ayrıldı.

ING Neo’nun Amsterdam’daki inovasyon laboratuvarında geliştirilen Pyctor, bankalar tarafından tercih edilen donanım tabanlı güvenliği ve çok partili hesaplama (MPC) ismiyle bilinen, dijital varlıkları taşımak için kullanılan anahtarların yazılım tabanlı parçalanması ile birleştiriyor.

İlgili Haber
ING Bank, DeFi Sektörüne Giriş Yapıyor!

GMEX başkanı Misra, bu hamlenin JPMorgan’ın Brooklyn merkezli ConsenSys’in bir parçası haline gelen kurumsal Ethereum müşterisi Quorum’u kapatmasına benzediğini söyledi.

GMEX ise kurumsal yatırımcılara sorunsuz bir kripto alım satım ortamı sunmak için Amazon Web Services (AWS) ile bir ortaklık kurdu.

Misra verdiği röportajda, “ING’nin Pyctor’u bünyesinden çıkarması mantıklıydı ve böylece çok daha tarafsız hale geldi,” dedi.

Dört yıl boyunca Pyctor’un CEO’luğunu da yapan ING Bank Dijital Varlıklar Lideri Hervé Francois, gönderdiği bir mesajla “bu başarılı çıkıştan sonra, banka dışındaki yeni girişimlere odaklanmaya karar verdim” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları