Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para

Kripto Para Karşıtı Elizabeth Warren’dan 6 Bitcoin Madencilik Şirketi’ne Mektup!

Senatör Warren bir grup madencilik şirketine enerji kullanımları ile ilgili mektup gönderdi.

Bitcoin ve kripto para karşıtlığı ile ön plana çıkan ABD’li senatör Elizabeth Warren liderliğinde  bir grup Demokrat milletvekili, altı madencilik şirketinden daha enerji kullanımları hakkında ayrıntılı bilgi vermesini istedi.

Warren geçtiğimiz Aralık ayında New York’taki tesisine bir doğal gaz tesisi ile güç sağlayan Greenidge Generation Holdings’den benzer bir talepte bulunmuştu.

Çevreye Etkisi Çok Fazla!

Warren’ın bilgi talep ettiği madencilik şirketleri ise Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Stronghold Digital Mining, Bitdeer, Bitfury Group ve Bit Digital bulunuyor.

Warren liderliğinde gönderilen mektupta her bir madencilik şirketinden 10 Şubat’a kadar elektrik tüketimini, ölçeklendirme planlarını, elektrik şirketleriyle yapılan anlaşmaları ve tüketiciler ve küçük işletmeler için enerji maliyetleri üzerindeki etkiyi detaylandırması istendi.

Warren mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin madenciliğiyle ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları, iklim kriziyle mücadele kapsamındaki yürüttüğümüz sıkı çalışmalarımızı boşa çıkarabilir.

Bitcoin madenciliğinin yerel ortamlar ve elektrik fiyatları üzerindeki zararlı etkilerinden bahsetmiyorum bile.

Çevremiz ve yerel topluluklar için sonuçların tam kapsamını anlamak için bu kripto madenciliği şirketlerinin operasyonları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacımız var.”

Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerji miktarının fazlalığı uzun süredir konuşulan konulardan biri oldu.

Bu bağlamda Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) BAŞKANI Eric Thedeen, AB’nin PoW modelinin yasaklanarak kripto para madencilerinin proof of Stake modeline yönlendirilmesi gerektiğini belirtmişti.

İlgili Haber
Avrupa Birliği'nden Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasaklansın Çağrısı Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu