Bitcoin

Kripto Para Piyasalarda Bugün Yaşanan Düşüşün Olası 3 Sebebi

Bitcoin ve Ethereum'un yeniden düşüş yaşama sebepleri neler?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde %4 düşüş yaşadı. Buna eşlik eden Ethereum %2,9, Cardano %4,5, Binance Coin ise %4,7 geriledi. Bütün kripto para piyasasının düşüş yaşamasının sebebi ise tahmin edilebileceği üzere yine ABD bağlantılı.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Şu an için ABD 10 Yıllık Hazine Tahvillerinde faiz artışı yaşanmasını etkileri devam etmekte. Buna ek olarak teknoloji şirketleri için FED’in verdiği teşviklerin biteceği söylentisi, Nasdaq genelinde sert bir düşüş yaşanmasına yol açtı.

Tesla, Google, Facebook ve Netflix gibi devlerin hisselerinin günü eksi kapanışla noktalaması, Bitcoin’i doğrudan etkiledi.

Bitcoin’in son yıllarda MicroStrategy, Tesla, Twitter ve Square gibi devlerden yatırım alması da BTC ile teknoloji şirketleri arasındaki korelasyonun pozitif yönde artmasını sağlamıştı. Şubat ayının son haftasında yaşanan düşüşün de ABD’deki hazine tahvilleri ve teknoloji şirketlerinin düşüşü ile yaşandığı görülüyor.

Bitcoin fiyatının düşüş yaşamasının üçüncü sebebi ise BitMEX CEO’sunun tutuklanma haberi olabilir. Bir zamanlar dünyanın en büyük Bitcoin türev ürün alım satım platformu olan BitMEX, daha önce kripto para piyasasını defalarca sarstı.

ABD’li makamların şimdi BitMEX’in eski CEO’sunu Nisan ayında tutuklayacakları ve CEO’nun teslim olacağı haberini yayması ise piyasada olumsuz etki yaratabilir. BitMEX CEO’sunun piyasayı manipüle ettiğinin kanıtlanması ise BTC için sert bir düşüş getirebilir.

İlgili Haber
BitMEX Skandalı Sürüyor: Eski CEO Yetkililere Teslim Olacak Mı?

Bitcoin fiyatının 50.000 dolar üzerinde tutunması ise düşüşü geçici bir süre daha bekletebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu