Bitcoin

Kripto Para Piyasası 11 Milyar Doları 1 Dakikada Kaybetti!

Kripto para piyasası yüzlerce dolar kaybetti!

Kripto para piyasasında değer kayıpları artış gösterdi. Bitcoin son birkaç haftanın en büyük düşüşlerinden birisini yaşadı ve kripto para piyasası hacminde binlerce dolar değerinde düşüş oldu. Bitcoin fiyatının düşük kalmasının sebepleri merak edilirken, yatırımcılar son günlerde artış gösteren Bitcoin fiyatında bir anda başlayan ve 400 doları bulan düşüşlerin sebepleri hakkında ise merak konusu yaşandığını belirtiyor ve fiyatların düşük kalmasının nedenleri hakkında analistlerin görüşlerinin ne olduğunu merak ediyorlar. Bitcoin fiyatının beklenmedik bir şekilde düşmesinin sebebi yatırımcıların 4.000 dolar direncinin aşılmasından sonra bir anda başlayan düşüşler ve bu düşüşlerin 4.000 dolar direncini geçmesinin hemen arkasından yaşanması piyasada güven sorunlarına neden oldu ve piyasa hacminin 11 milyar dolar kadar düşmesine sebep oldu.

Bitcoin yatırımcıları, piyasanın düşüşlerinden dolayı yaşanan ciddi krizlerin ne zaman sona erecek olduğunuz henüz düşüşler yeni başlamış olmasına rağmen sorgularken, yatırımcılara göre 4.000 dolar direncinin geçilmesi piyasada büyük yatırımcıların küçük yatırımcılara oynadığı bir kayıp oyunuydu. Bitcoin fiyatının neden dolayı düşüş gösterdiği ve 400 dolar kadar neden düştüğü yatırımcıların satışlarından kaynaklanan bir sonuç oldu. Bitcoin düşüşü le birlikte tüm diğer kripto para birimlerinin de değer kaybetmesi, piyasada binlerce yatırımcının güveninin kaybetmesine, buna bağlı olarak daha büyük satışlar yapmasına sebep oldu.

Piyasadaki düşüşler hakkında henüz kripto para analistlerinden doğru düzgün bir açıklama yapılmadı ancak piyasa fiyatının bir anda düşmesi sonrasında gelecek 10 gün* içerisinde Bitcoin fiyatının 4.000 dolar direncini geçmesi ile 5.000 dolar ve yakınında bir fiyatı görecek olduğunu düşünen kripto para analistlerine tepki yağmasına sebep oldu. Bazı yatırımcılar, kripto para analistlerinin geçtiğimiz günlerde 5.000 dolar iddalarının asla tutmayacak olduğunu düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu