Kripto HaberleriAltcoinKripto Para Piyasası Aşağı Yönlü Hareket Ediyor, Altcoinler Ciddi Düşüşte!

Kripto Para Piyasası Aşağı Yönlü Hareket Ediyor, Altcoinler Ciddi Düşüşte!

Takip et

Bitcoin fiyatı gün içerisinde tekrar 13.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmış ve yatırımcılar tarafından yeni bir ralli beklentisi oluşmuştu. An itibarı ile 1000 dolar bir kayıp ile 12.000 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, yukarı yönlü hareketini sürdüremedi.

Düşüşün Sebebi Ne?

Gün içerisinde FED Başkanı Jerome Powell kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özellikle Facebook’un Coin’i olan Libra hakkında konuşan Powell, Libra’nın kara para aklama ve gizlilik gibi konularda ciddi sorunlara yol açabileceğine değindi.

Facebook ağının çok fazla kullanıcıya hitap etmesi sebebiyle Libra’da yaşanacak herhangi bir güvenlik açığının ve kara para aklama gibi sorunların tüm dünyadaki sistemi bozabileceğine değinen FED Başkanı Jerome Powell, böyle projelerin ekonomik sisteme fayda sağlayabileceğini fakat çok dikkatli ve emin adımlar atılması gerektiğini ifade etti.

Kripto para denilince akla gelen ilk isim şüphesiz Bitcoin olduğu için piyasa ile olumsuz olarak yapılan bu gibi açıklamalar BTC fiyatı üzerinde doğrudan etkili oluyor.

An itibarı ile 12.000 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de günlük bazda yüzde 3.8’lik bir düşüş var.

Öte yandan zaten BTC’in yüzde 65 oranında piyasa hakimiyetine ulaşmasından sonra ciddi sıkıntılar yaşayan ve yatırımcıların bu dönemde yatırım yapmaktan kaçındığı altcoinler ciddi düşüşler yaşıyor. Başlıca altcoinlere bakıldığı zaman:

Ethereum yüzde 7.36 düşüşle 287 dolar,

XRP yüzde 8.46 düşüşle 0,36 dolar,

Bitcoin Cash yüzde 7.10 düşüşle 386 dolar

Litedoin ise yüzde 9.58’lik düşüşle 107 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Tüm kripto para piyasa verilerini anlık olarak sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Kripto Para Piyasası
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları